Beşiktaş'ta 3 potansiyel başkan adayından birisi olan Tevfik Yamantürk'ün hamleleri devam ediyor... Hasan Arat'ın Bodo-Glimt maçından sonra yaptığı, "İstifa edin 30 gün içinde seçim yapalım" çağrısı üzerine Yamantürk harekete geçti.

Bir gün önce Emre Kocadağ'ı arayıp Arat'a karşı güçlerini birleştirmeyi teklif eden Yamantürk bu kez de Başkan Ahmet Nur Çebi'yi aradı, "İstifa etme. Seçim belirlendiği günde yapılsın" dedi.

Muhalefetin adayı Hasan Arat'ın tamamen hazır olması kendisi ile Kocadağ arasında kalacak diğer oyların bölünmesiyle gücün karşı tarafa geçmesinden korkan Yamantürk bu yüzden Başkan Çebi'den istifa etmemesini istedi.

Yamantürk'e göre seçim 17 Aralık'ta yapılırsa ya kendisi ya da Kocadağ kazanır. Hasan Arat'ın şansı olmaz. Ama güçleri birleşirse çok daha güçlü ve camianın daha fazla desteğini alan bir yönetim ortaya çıkabilir.

Erken seçim, baskın seçim olur. Çok daha hazırlıklı olan Hasan Arat kendileri daha organizasyonlarını tamamlamadan kazanır.

Tevfik Yamantürk'ün tek korkusu başkan seçilememek değil aynı zamanda gücün siyasi olarak karşı cenahta gördüğü Hasan Arat'a geçmesi.

Kaynak: Fotospor