İstanbul'da düzenlenen 2022 Dünya Kupası'nın yarı final maçında Özbekistan'ı 1-0 yenerek 9 Ekim Pazar günkü finalde Angola'nın rakibi olan Ampute Futbol Milli Takımı'nın teknik direktörü Osman Çakmak, artık tek hedeflerinin finali kazanmak olduğunu söyledi.

"Beraberiz, mutluyuz, huzurluyuz"

Vodafone Park'ta yapılan Özbekistan maçı sonrası açıklamada bulunan Çakmak, çok güzel bir müsabaka olduğunu ve güzel bir dünya şampiyonası deneyimi yaşadıklarını belirterek, "Sakın, 'biz Katar'da yokuz' demeyin. O coşkuyu, o heyecanı, Türk milletine yaşatıyoruz. Emeği geçen tüm devlet büyüklerimize, bakanlığımıza, Türkiye Futbol Federasyonuna gerçekten çok teşekkür ediyorum. Türkiye Bedensel Engelliler Federasyonu yöneticileri var burada, beraberiz, mutluyuz, huzurluyuz." dedi.

"İstanbul'da bazı kulüplerimiz bize sahasını vermedi"

Kendilerine statlarını açan Fenerbahçe, Beşiktaş ve Galatasaray kulüplerine teşekkür eden Çakmak, "Hani bazen büyük kulüplerin başına büyük yöneticiler geliyor ya, büyüklük işte oradan başlıyor. Tabii ki diğer kulüplerimiz de var ama İstanbul'da bazı kulüplerimiz bize sahasını vermedi. Çok üzüldüm, çocuklarım adına, bir gazi olarak çok üzüldüm. Ama olsun, biz mutluyuz." diye konuştu.

"Kupayı kaldırana kadar heyecanım bitmez"

Müzelerinde dünya kupasının eksik olduğuna dikkati çeken Çakmak, "Kupayı kaldırana kadar heyecanım bitmez. Pazar günü güzel bir meşale patlatalım, hep beraber kaldıracağız kupayı nasip olursa. Rakip güçlü Angola. 2014'de final oynadı Rusya'yla, 2018'de dünya kupasını aldı elimizden. Şimdi tekrar finalde, hafife almamak lazım. Sahada 8. kişi Türk milleti olacaktır, buna inanıyorum. Bayraklarla o coşkuyu beraber yaşayacağız." diye konuştu

Kaynak: Ajansspor