31 Aralık 2024 tarihine kadar 5000 TL karşılığında Beşiktaş genel kurul üyesi olma fırsatını değerlendirmek isteyen Beşiktaşlılar, üyelik prosedürlerini yerine getirip evraklarını tamamlayarak Beşiktaş genel kurul üyeliği için başvurularını yapıyor. Kongre üyelikleri için yoğun bir ilginin olduğu biliniyor.

Beşiktaş'ta kongre üyeliklerine olan bu yoğun ilgiye rağmen, üyelik başvurusunda bulunan taraftarlar kulüpten beklediği müjdeli haberi bir türlü alamıyor. Eski yönetim döneminde üyelik konusunda yapılan usulsüzlüklerden dolayı başvuruları büyük bir denetimden geçiren Beşiktaş yönetimi, birçok başvuruya ise "evraklarda eksik olduğu gerekçesiyle üyeliğin dondurulduğu" şeklinde yanıt veriyor.

Kulübün bu tavrı başvuru sahiplerinin tepkisini çekerken, üyeliklerle ilgili çarpıcı bir iddia bugünlerde sosyal medyada kendine yer buluyor. Beşiktaş yönetiminin, birçok üyenin 2025 yılında yapılacak seçimli olağan genel kurulda oy kullanmasını engellemek için üyelik onaylarını durdurduğu, yalnızca yönetime yakın çevrelerden referansları bulunan kongre üyelik başvurularına olumlu yanıt verildiği iddia edildi.

Ayrıca üyelik başvurularını denetleyen ekibin; başvuru sahiplerinin sosyal medya hesaplarını inceleyerek kongre üyesi olmaları durumunda tercihlerinin neresi olacağı konusunda da bir izlenim edinmeye çalıştığı iddia ediliyor.

Duhuliye.com