İşte ikilinin açıklamaları:

Emek Ege;
"Olağanüstü seçimli genel kurul toplantısı 26 Kasım pazar günü yapılacak, çoğunluk sağlanamazsa 3 Aralık pazar günü gerçekleştirilecek. Beşiktaş'ta yeni yönetim ve teknik direktör kim olmalı?"

Ali Ece;
"Yeni yönetim milli mutabakat hükümeti olmalıydı yani olabilecek en güçlü Beşiktaş yönetimini kurabilecek isimler bir araya gelmeliydi. Ben 2 gün bu konuyla ilgili temaslarda bulundum, konuştuğum insanların yüzde 90'ı başkan olmak istiyor. Hiç kimse hiç kimsenin başkanlığı altında Beşiktaş'a hizmet etme eğiliminde değilmiş gibi...

Herkes başkan olmak veya olası başkan olacak kişiden kendisine avantajlı konum elde etme peşinde. Futbol şubesindeki erozyonun, bu seneki transfer başarısızlığının en azından taraftar nezdinde ne kadar tepki gördüğünü anladılar, Beşiktaş taraftarına buradan teşekkür ediyorum bu açıdan. 
Özgür ve bağımsız Beşiktaşlılara, özgür iradeli insanlara en azından bunu öğrettiler. 

Beşiktaş kongre üyelerine, taraftarına sabırlar diliyorum. 

Bu kongre ile ilgili hiç umut verici bir şey yok...

Bir birliktelik, en güçlü yönetim oluşturmak adına umut verici hiçbir gelişme yok. Sadece bir kişi başkan olamayacağını ama bu milli mutabakat hükümetinde katkılar verebileceğini söyledi. İki ayrı dönemde yönetimde kendisine verilen görevi en iyi şekilde yapan birisi. Beşiktaş'ın en az 10 tane böyle insanlara ihtiyacı var."

Duhuliye.com