Takımın son dönemde yaşadığı üst üste puan kayıplarının ardından eleştiri okları Valerien Ismael'e döndü.

Başkan Çebi ve yöneticilerin Fransız hocaya destek mesajlarına rağmen camiada Valerien Ismael ile yolların ayrılması gerektiğini savunanların sayısı da az değil.

Son olarak Trabzonspor maçında tribünlerden yükselen "Ismael istifa" tezahüratları Beşiktaş'taki teknik direktör sorununu ortaya koydu. Dünya Kupası sebebiyle erkene çekilen devre arasına kadar seri galibiyetler gelmemesi halinde, Valerien Ismael ile yolların ayrılmasına kesin gözüyle bakılıyor.

Beşiktaş'ta Sergen Yalçın ile yolların ayrılmasından sonra yapılan Önder Karaveli ve Valerien Ismael tercihleri istenen sonuçları vermezken, Beşiktaş'ın çok yaklaşıp elinden kaçırdığı bir yapılanmayı akıllara getirdi.

2020-2021 sezonunu Sergen Yalçın yönetiminde çifte kupalı şampiyon olarak tamamlayan  Beşiktaş, Lucescu'nun futbol aklı olacağı bir yapılanma için Sergen Hoca'nın onayını almış, İbrahim Altınsay ve Cenk Sümer de Mircea Lucescu ile anlaşma noktasına gelmişlerdi. Lucescu Beşiktaş'a oyuncular sunacak, yapılanmanın sportif kısmını yönetecek, hatta Sergen Yalçın ile alınacak kötü bir sonuçta direkt olarak takımın başına geçebilecekti.

O dönemde başta Erdal Torunoğulları olmak üzere bazı yöneticilerin Lucescu'ya karşı net bir tavır ortaya koyduğu, Rumen futbol efsanesi için "yaşlı, bunamış" sözlerini kullandıkları öğrenildi.

Dönemin Beşiktaş yöneticilerinin bunak dediği Mircea Lucescu, Ukrayna ekibi Dinamo Kiev'in başına geçti ve takımını lig şampiyonu yaparak ezeli rakibi Shaktar Donetsk'in lig ambargosuna son verdi. Daha sonrasında Ukrayna'da savaş koşullarının ortaya çıkmasına rağmen görevinin başında kalan Lucescu, neredeyse takımın en iyi oyuncularını kaybetmesine rağmen Jorge Jesus'lu Fenerbahçe'yi Şampiyonlar Ligi'nden elemeyi başardı. Kısıtlı imkanlarla UEFA Avrupa Ligi'nde başa baş bir mücadele sergiledi.

Beşiktaş'ta yetkililer o dönem elden kaçan Lucescu fırsatı için üzüntü duyarken, Beşiktaş'ın geçmişte takımı çalıştıran hocalarına takılan lakaplar akıllara geliyor.

Tıpkı bunak denilen Mircea Lucescu gibi; Yeniköy Kasabı lakabı takılan Vicente Del Bosque İspanya Milli Takımı ile Avrupa ve Dünya şampiyonlukları yaşadı. Ganyancı denilen Sergen Yalçın Beşiktaş tarihinin en zorlu, en unutulmaz şampiyonluklarından birine imza atarken gitarcı Bilic de halen Beşiktaş taraftarının bir kısmının takımın başında görmek istediği isimler arasında yer alıyor. Bilic şu anda, İngiltere Championship'in iddialı ekiplerinden Watford'un teknik direktörlüğünü yapıyor.

Duhuliye.com