Yayıncı kuruluş beIN Sports'ta her maçtan sonra yayınlanan Trio programı yorumcuları Deniz Çoban, Seçim Demirel ve Bülent Yıldırım sezonun en iyi hakemini seçtiler.

SEÇİM DEMİREL: Abdülkadir Bitigen 

Seçim Demirel: en Abdülkadir Bitigen'i seçiyorum yılın hakemi olarak. Halil Umut Meler de elit bir hakem ve başarılıydı, ancak Bitigen'in hem maç sayısının fazlalığı hem de ligi taşıma yönündeki düşüncem itibariyle ben kendisini seçiyorum.

DENİZ ÇOBAN: Abdülkadir Bitigen

DENİZ ÇOBAN: Abdülkadir Bitigen 

Deniz Çoban: Şimdi kusursuz bir hakem arayacaksak bu sezon için, bu sezonun en kusursuz hakemi Bülent Yıldırım. Evde oturan hakem hata yapmaz, sahaya çıkıyorsa hata yapar.

Deniz Çoban: Halil Umut Meler elbette hakkını teslim etmemiz lazım. Şu anda U20 Dünya Kupası'nda. Atilla Karaoğlan bazı maçlarda beğenmesek de U20 finali yönetti. Zorbay Küçük kokartını kaybetti, ancak lige ağırlığını koydu. En iyisi kim deseniz. Ben de Seçim hocamla aynı düşündüm. Abdülkadir Bitigen diyorum.

BÜLENT YILDIRIM: Halil Umut Meler 

Bülent Yıldırım: Halil Umut Meler'in Avrupa'daki maçlarını izledik. Ligde bazı hataları olsa da toplamına baktığımızda yurt dışı anlamında ben onu ön plana taşımayı tercih ettim.

BÜLENT YILDIRIM: Halil Umut Meler

Deniz Çoban: Bence en büyük eksiği neydi biliyor musunuz hocam? Yurt dışındaki başarılı performansının ardından Türkiye'ye geldiğinde konsantre olamadığı maçlardı. Mesela bir Ümraniyespor - Sivasspor maçını hatırlıyorum.

Bülent Yıldırım: Aynısını ülkemizde de bekliyoruz. Umut'a ilaveten Atilla Karaoğlan da gerçekten travmalı dönemine rağmen başarılıydı.

Deniz Çoban: (Fenerbahçe - Beşiktaş derbisinde Arda Güler'in yerde kaldığı pozisyon için) Bu sezon Halil Umut Meler'in verdiği en kötü karardı, ancak VAR kurtarmalıydı Halil Umut Meler'i.