Avrupa Şampiyonası Elemeleri grup aşamasındaki son maçında Ermenistan ile berabere kalan Millilerimiz önemli bir avantajdan yararlanamadı. Hazırlık mücadelesinde Belçika’da Japonya ile karşılaştı. Kuntz bu mücadelede önemli bir rotasyona gitti.

Teslimiyet

Japonya maça iyi başladı. Millilerimiz ise oyuna ortak olmakta zorlanırken, rakibini karşılama noktasında aksadı. 16’da A.İto ceza sahası dışından vurdu, top ağlarımıza gitti: 0-1. Nakamura ise 28’de farkı ikiye çıkarttı: 0-2. Japonya bu golden sonra adeta antrenman yapmaya başladı. Bu duruma ne orta sahamız ne savunmamız karşılık verdi. 36’da Nakamura skoru 3-0’a getirdi. Ozan’ın golü ile Japonya’nın elini kolunu sallayarak sonuca gittiği ilk devreyi, 3-1 geride kapattık. Bu skor ve oyun son yılların en ağır performansı oldu.

Kıpırdamak yetmedi

Kuntz ikinci 45 dakikaya değişikliklerle başladı. Bu yarıda orta alanda daha ekili olurken, rakip yarı alana hızlı geçtik. 61’de Bertuğ ile golü bulduk, skoru 3-2’ye getirdik. Daha iyi organize olan ve oyuna dahil olan Ay-Yıldızlılar gol girişimi sayısını artırdı. Savunmada da daha dengeli olunca, rakibimizin hızını yavaşlattık. 76’da İsmail rakibini ceza sahası içerisinde düşürünce, hakem penaltı noktasını gösterdi. J.İto golü yaptı: 2-4. 90 dakikanın sadece kısıtlı bir bölümünde takım görüntüsü veren Millilerimiz, özellikle savunma açısından büyük sorunlar yaşadı. Japonya sahadan 4-2’lik galibiyetle ayrılırken, bizim için tehlike çanları daha güçlü çalmaya başladı.

Metin KARABAŞ / Fanatik