Türkiye Kupası maçları 17-18-19 Ocak tarihlerinde oynanacak. Beşiktaş, seri başı olmasına karşın Ankaragücü ile deplasmanında karşılaşacak.

Türkiye Kupası maçlarının içinde bulunduğu periyot ise kafalarda soru işaretleri yarattı. Beşiktaş; kupadaki Ankaragücü maçını ligdeki Konyaspor ve Kayserispor deplasmanlarının arasında oynayacak. Böylece Beşiktaş, zorlu hava koşullarının öngörüldüğü tarihlerde bir haftada 3 deplasman maçına çıkmış olacak.

Ezeli rakiplerin fikstürüne bakıldığında; kupada seri başı olmayan ve Alanyaspor deplasmanına gidecek olan Galatasaray, bu deplasmanın öncesini ve sonrasını Süper Lig'de iki iç saha maçı oynayarak geçirecek. Galatasaray; 3 maçlık periyotta Hatayspor ve Antalyaspor ile oynayacağı iç saha maçlarının arasında sadece Alanyaspor deplasmanına çıkıyor olacak.

Fenerbahçe ise kupa haftasında Süper Lig'de Gaziantep ve Ümraniye deplasmanlarına çıkacak. Bu periyottaki iki deplasmanının birini İstanbul'da oynayacak olan Fenerbahçe, buna rağmen kupada Rizespor karşısında kendi sahasında tur arayacak.

Şampiyonluk mücadelesi veren takımlar içerisinde belirtilen haftada 3 maçını da deplasmanda oynayacak tek takımın Beşiktaş olduğu görülüyor.

Öte yandan deplasmanların içerisinde İstanbul maçı olmamasına rağmen kupa maçının, hem de lig maçında yaşanan olaylara rağmen Ankara'ya verilmesi, "yine mi algoritma" sorusunu beraberinde getiriyor.

Duhuliye.com