Üst üste kazandığı kritik puanlar ile zirveye yaklaşan Beşiktaş, Karagümrük önüne çıkıyor. Rüzgâr ve soğuk havanın en çok hissedilen yeri olan Atatürk Olimpiyat Stadı’ndaki şartlar Kartal’ı düşündürüyor. Ligde sürpriz puanlar toplayan rakibi önüne ideale yakın kadrosu ile çıkacak olan Güneş, futbolcularından derbi maçı gibi konsantre olmalarını istedi. Üç puandan başka bir skoru aklından dahi geçirmeyen Siyah Beyazlılar, kazaya kurban gidip zirveyi uzaktan izlemek istemiyor. Beşiktaş’ın yükselişi kaleden başlayıp, en uca kadar gitmesinden kaynaklı. Savunma sakatlık ve cezalar yüzünden sıkıntılı. Saiss’in dönüşü kademe anlayışını değiştiriyor.

En iyi transfer Dele Alli

Merkez orta alanda Gedson gibi bir makineye süper yetenek eklendi: Dele Alli. İngiliz oyuncu; sihirli dokunuş ile uyandırılıp yeniden sahaya sürüldü. Mutlaka üstüne koyarak devam edecektir. O yetenekte birini ara transferde almak, para ile de mümkün değil. Dele Alli, sadece Beşiktaş değil, transfer döneminin en marka ismidir. Yeter ki, bu durumu futboluna yansıtmayı sürdürsün. Asıl sıkıntı kanatlarda. N’Koudou, Redmond bir türlü istikrar bulamayan isimler. Ghezzal aranıyor...

Farklı taktikler...

Forvet hattı bu geceki maçta yine belirleyici olur. Aboubakar çok hareketli. Savunmayı şaşırtıyor. Cenk; ligin gol vuruşu kalitesinde en iyi olan isim. Karagümrük, kolay pozisyona giriyor. Kalabalık hücuma çıkıyor. İyi de mücadele ediyor. İtalyan dokunuşu apaçık ortada. Güneş, Alanya maçı sonrası rakibe göre farklı taktikler belirledi. Uygulamada biri tutmaz ise diğerine geçilecek.

Orhan YILDIRIM / Fanatik