"PINHEIRO OLMADIĞI İÇİN ÇOK ŞÜKÜR"

"Her şeyden önce çok şükür diyorum Portekizli hocanın olmaması nedeniyle. Türkiye'yi bilmeyen, Türk insanını tanımayan, Türk futboluyla hiç ilgisi olmayan, Türk medyasından bihaber bir yabancıyı, yolun ortasında takımın başına getirmek en büyük yanlıştı. Çok şükür Pinheiro görevi kabul etmedi. Bir kez daha vurguluyorum; yola bu ara dönemde yerli antrenörle ve Önder Karaveli ile devam etmek şart. Bu birinci koşul."

"ÖNDER HOCA TAKIMINI İYİ YÖNETTİ"

"Gelelim derbiye... Her şeyden önce sorumluluk bilincindeydi bütün futbolcular. Çıkarılan 11 için de,  derbiden önce katıldığım bir programda Can'ın bu maç için tecrübesiz olduğunu, bu maç için Atiba ve Oğuzhan'ın bu alanda kullanılması gerektiğini özellikle söylemiştim. Ve stoperde de Necip değil, Welinton'un oynamasının daha doğru olacağını vurgulamıştım. Her şeye rağmen çok doğru oyuncu değişiklikleri yapıldı. Önder hoca, takımını iyi yönetti. Ve Beşiktaş 2 kez geriye düşmesine rağmen sahadan 1 puanla ayrılmasını bildi."

"VIDA'NIN PERFORMANSI DÜŞÜNDÜRÜCÜ"

"Burada Josef'i bir kez daha kutlamak gerekir. Beşiktaş'a ne kadar faydalı bir oyuncu olduğunu bir kez daha göstermiş oldu. Vida'nın performansı düşündürücüdür. Sürekli bir düşüşte.  Batshuayi çok çabaladı, yeterince beslenmedi. Ve bir yandan da şanssızdı, direği geçemedi. Pjanic çok iyi bir oyuncu. Evet, bu kez nokta atışlar yapamadı ama takımın maestrosu olduğu kesin bir şekilde ortada." 

"GÜVEN BUNDAN SONRA CİDDİ BİR ŞEKİLDE DÜŞÜNÜLMELİ"

"Larin sürekli düşüşte. Güven bundan sonra daha ciddi bir biçimde düşünülmeli. Serdar Saatçı'yı mutlak suretle kazanmak için çaba harcanmalı. Ama zor maçlarda değil. Rıdvan her geçen gün ofansif yönde de etkili olmaya başladı. Ghezzal'de bir kıpırdanma var. Rosier'de de aynı şekilde."

"TEK SORUMLU OLMASI ÖNDER HOCAYI DA YIPRATIR"

"Önder hocayı ilk yarının sonuna kadar düşünmelerine katılırım. Ancak sezonun tamamında Önder hoca ile devam etmek yanlış bir fikir. Neden? Önder hocayı takdir ediyorum. Altyapıda çok önemli işler yaptı. İki maçta da başarılıydı. Ancak hemen tek sorumlu olarak getirmek Önder hocayı da yıpratır. Onun kaybolmasına neden olabilir. O sebeple yavaş yavaş, gelecek olan hocanın yanında yardımcı teknik adam olarak görevlendirmek çok çok daha doğru olur."

Duhuliye.com / ÖZEL RÖPORTAJ