Beşiktaş sadece bir futbol kulübü değil , başta basketbol olmak üzere pek çok farklı branşları var. 

Beşiktaş formasıyla taraftarının yüzünü güldüren, büyük bütçelerle kurulmamış bayan ve erkek basketbol takımımız var. Avrupa 'da gösterdikleri performans ortada. Başarıdan başarıya koşuyorlar ama medyada hak ettikleri takdiri görmedikleri gibi taraftardan da gereken itibarı görmüyorlar. 

Bir köşede bekleyip, kötülükten beslenen herhangi bir başarısızlık ya da yanlış hamlede alıyorlar sazları ellerine. Bir de onların destekçileri, onlara  bilgi servisi yapan kişiler var. Amaç belli ama sonuç yok, çünkü artık taraftar neyin ne olduğunu, kimin faydalı kimin zararlı olduğunu anladı ve bu kişilere prim vermiyor.

Güvenilir bir başkan ve yönetim kurulu var. Hataları olabilir, kısa sürede reformda mükemmel başarı beklenemez. Kulüpte yıllar içinde  öyle bir yapı kurulmuş ki bunların kısa sürede yeniden yapılanması kolay  değil.

Sicil Kurulu'nda maaşlı çalışanların işine son vermeye başladılar. Onun adamı, bunun oğlu demeden, bir dönemin moda tabiriyle ATM memurlarını tasfiye ediyorlar, anlayacağınız ciddi bir temizlik var.  Amaç kendi sistemlerini kurmaktan ziyade Beşiktaşı başarıya taşıyacak bir yapı oluşturmak. Bu hamleyi, bu sene şampiyonluktan daha değerli bir hamle olarak görüyorum, farklı değerlendirenlerin niyetleri belli, zaten o kişilerin de popülerliği bitti, uzatmaları oynuyorlar. 

Eleştiri tabii ki olmalı ama hep olumsuzlukları konuşmak da doğru değil.
Yönetimi kutluyorum. Kulüp yönetimi konusunda başarılı buluyorum. Dürüstler, vermiş oldukları sözleri tutmak için çalışıyorlar. Taraftarın umutsuzluğu karşısında hoca ile ilgili attıkları adımlarda acele ettiler, yanıldılar, doğrudur. Hatalar tabii ki söylenmeli. Ama hiç merak etmeyin onlar da durumun farkındalar. Önümüzdeki sene bunu da eğer başarısızlık sürerse düzelteceklerdir. 

Bir balotaj sisteminin oluşturulması şart. Sicil Kurulu'nun, kulübe üyelik başvurulararını titizlikle değerlendirecek yaşam deneyimine sahip bireylerden oluşması şart. Tahsil yerine yaşam tecrübesi, bu kurul için artı değer olmalı ve unutmamak gerekir ki, bu kurul belki en fazla mesai gerektiren organ. Dolayısı ile sırf ismi ile değil fiziki olarak da kurulda yer alacak bireyler lazım.

Kurullarda görev alabilme şartı 15 senelik kulüp üyeliği yeni tüzükte aynı kalmalı. Böylelikle kurullarda kulübü tanıyanlar görev almış olur.

Masis Kuyumcu | Duhuliye