İşte ikilinin açıklamaları:

Furkan Yıldız: "Beşiktaş'ta transfer gündemi yoğun ama sonuç yok."

Ogün Şahinoğlu: "Takım Almanya'da, Avusturya sınırına yakın bir yerde kamp yapıyor. Hazırlık maçına çok uzak bölgelerden gelen taraftarlar oldu. Yaşanan olaylardan sonra maç iptal oldu.

76 dakikalık oyunda öne çıkan yoktu. Muleka biraz bir şeyler ayptı, gol attı. Ghezzal sakatlıktan döndü kayıp bir sezonu geride bırakarak. Geri dönüşü olumlu oldu. Fiziksel anlamda güç kazandığında daha iyi olacaktır.

Emrecan Bulut Beşiktaş'ın tek transferi ve iyi bir oyuncu. Fiziksel ve çalım özelliği iyi olan oyuncu, birkaç özelliğini iyileştirmesi gerekiyor. Genç oyuncular içinde Demir Ege Tıknaz, Beşiktaş'ın Emirhan İlkhan ile birlikte o dönem büyük beklentilere sahip olduğu futbolcularından bisiydi. 

Gençlik şampiyonasında Dortmund scout ekipleri o dönem iki isim yazmışlardı: Demir Ege Tıknaz ve Emirhan.

Emirhan devamlılık sağlayıp gitti ama Demir Ege ağır bir sakatlık yaşadı ve onun etkileriyle bugüne kadar izleyemedik. 

Fizik, şut, çalım her anlamda çok iyi. Biraz daha hareketli olduğunda, geniş alanda doğru oyun oynadığında çok iyi bir konuma gelebilir, Şenol Güneş de zaten bunları söylüyor.

Kampta Rosier çok iyi bir görünüm içinde.

Montero bugün her an teklif aldığında buradan gidecek durumda, bunu kendisi de biliyor ama idmanlarda hakikaten çok iyi çalışıyor. Ne görev verilirse yapıyor. Bazı oyuncuların böyle özveriyle çalışması Şenol Güneş'in hoşuna gidiyor. 

Hazırlık maçı yarım kaldığı için tüm takım hakkında net bir yorum yapamayız. 

İki hazırlık maçı sonrasında gidecek, kalacak, kiralık gideceklerin hepsi belli olacak ama hepsinden önce konuşulan tek şey transferler ne olacak?

Transferde Galatasaray ve Fenerbahçe'ye kaptırılan, hayal kırıklığı yaşatan isimler var. Jean Onana ile ilgili bir takas beklentisi var. 

Beşiktaş yönetiminin artık bu transfer döneminde agresif bir şekilde en azından ilk etapta 2-3 oyuncuyu bir an önce bitireceğini düşünüyorum. 

Amartey bunlardan bir tanesi...

Duhuliye.com