Beşiktaş JK Yönetim Kurulu Üyeleri, EuroCup Women Finalisti Beşiktaş BOA Kadın Basketbol Takımını çiçeklerle karşıladı. Kulüpten, karşılamayla ilgili yapılan açıklamada şu ifadeler kullanıldı:

'Beşiktaş BOA Kadın Basketbol Takımımız, EuroCup Women yarı finalinde Spar Girona’yı iki maçta da mağlup ederek adını finale yazdırdı. EuroCup Women’da finale yükselen Beşiktaş BOA Kadın Basketbol Takımımız, bu akşam İstanbul’a döndü.

Hukuk Kurulu Başkanımız Altın Mimir ile İletişimden Sorumlu Yönetim Kurulu Üyemiz Prof. Dr. Işıl Zeybek, İstanbul Havalimanı’nda çiçeklerle karşıladıkları teknik ekibimizi ve sporcularımızı tebrik etti ve finalde başarılar diledi.

Beşiktaş YouTube’dan canlı olarak yayınlanan karşılamada açıklamalarda bulunan Yönetim Kurulu Üyelerimiz Altın Mimir ile Prof. Dr. Işıl Zeybek, şunları söyledi:

Altın Mimir: “Takımımızın elde ettiği başarı nedeniyle çok keyifliyiz. İnşallah kupa müzemize gelecek. 3 Nisan’da taraftarlarımızı Akatlar’a bekliyoruz.”

Prof. Dr. Işıl Zeybek: “Camiamız ve ülkemiz adına çok büyük bir gurur duyuyoruz. Kadınlarımız gücünü bütün branşlarda gösteriyor. Kadın sporcularımıza desteğimizi ve enerjimizi vermeye devam edeceğiz.”

Basketbol İcra Kurulu Başkanımız Özkan Arseven, Basketbol İcra Kurulu Üyelerimiz Ahmet Budan ve Ali Berke Tükenmez, Genel Menajerimiz Bengü Arseven, Başantrenörümüz Aziz Akkaya ve sporcularımız, şu ifadeleri kullandı:

“Tarihe geçen başarıda katkımız olduğu için mutluyuz. Başından beri finali hayal ediyorduk. Oyuncularımızı ve hocamızı kutluyorum. Bu başarıda malzemecisinden şoförüne kadar herkesin emeği var. En zor şartlarda kazanarak bugünlere geldik. Finalin ilk maçı Akatlar’da olacak. 3 Nisan’da Akatlar’ı dolduralım. Bu oyuncular her şeyi hak ediyor. İnşallah kupayı ülkemize getireceğiz Önümüzdeki yıl da EuroLeague’de benzer bir başarı elde etmek istiyoruz.”

Ahmet Budan: “Çok mutluyuz. Camiamız bunu hak etti. Bu başarıyı Başkanımız Hasan Arat’a armağan ediyoruz. İnşallah kupayı kazanacağız.”

Ali Berke Tükenmez: “Tarifi olmayan büyük bir mutluluk. Erkek Basketbol Takımımız da tarihi bir geri dönüşe imza attı. Bu başarıda pay sahibi olmak bizim için bir onur. Kızlar tarih yazıyor. Kupayı ülkemize getirmek istiyoruz.”

Bengü Arseven: “Bizim için uzun, yorucu, bir o kadar da keyifli bir yolculuk oluyor. Amacımız hem yetenekli hem de Beşiktaş’ın kimyasına uygun sporcuları takıma kazandırmaktı. Takımda çok güzel bir hava var. Bu da bize başarı olarak geri dönüyor. Kupayı ülkemize getirmek ve Beşiktaş adına tarih yazmak istiyoruz.”

Beşiktaş BOA Kadın Basketbol Takımı Koçu Aziz Akkaya ve oyuncularda düşüncelerini şöyle açıkladı:

Aziz Akkaya: “Türkiye’de tüm kupaları kazandık. Kazanmadığımız Avrupa kupası vardı. Camiamız bu kupayı hak ediyor. Camiamız bize inansın, o kupayı buraya getireceğiz. Güçlü takımları eledik. İyi bir kimyamız var. Bizi destekleyen herkese teşekkür ediyorum.”

Elif Bayram: “Kupayı kazanmak istiyoruz. Buraya geleceğimizi biliyorduk. Taraftarlarımızı 3 Nisan’da Akatlar’a bekliyoruz. Taraftarlarımıza ihtiyacımız var.”

Melek Uzunoğlu: “Altyapısından yetiştiğim kulüpte bu başarının hayalini kuruyorduk. Taraftarlarımızın finalin ilk maçında bizi yalnız bırakmayacaklarını biliyoruz.”

Dana Evans: “Taraftarlarımıza bizi destekledikleri için teşekkür ediyorum. Kupayı kazanmak istiyoruz.”

Li Yueru: “Şimdiden finali düşünmeye başladık. Çok iyi hazırlanacağız. İyi bir enerjimiz var. Bu enerjiyi sahaya yansıtacağız.”

| Duhuliye