Beşiktaş'ta sezon sonu takımda kalıp kalmayacağı henüz netleşmeyen isimlerden biri ise Rachid Ghezzal. Cezayirli oyuncu sezonun kalan bölümünde 6 maç daha 45 dakikanın üzerinde forma giyerse sözleşmesindeki opsiyon devreye girecek ve sözleşmesi 1 yıl daha uzayacak.

Takıma döndüğünden beri henüz istenen seviyeye ulaşamayan ve Antalyaspor kupa maçı öncesi ısınmada sakatlanan Ghezzal'in opsiyonunu kullanarak sözleşme uzatma konusunda yönetimin tereddütleri bulunuyor.

Yönetimin, maç başı ve ekstralarla birlikte yıllık kazancı 3 milyon Euro'yu bulan Ghezzal konusunda teknik direktör Fernando Santos ile bir görüşme yapacağı ve bu görüşmede hocaya, "Ghezzal konusunda belirleyici sizsiniz. Takımda düşünüyorsanız oynatabilirsiniz ama Ghezzal takımda kalırsa o bölgeye başka bir takviye yapamayız. Ya bütün sezon Ghezzal ile devam ederiz, ya da opsiyonu devreye sokmayıp Ghezzal'in kontratından çıkar, oraya sizin de onay vereceğiniz başka bir oyuncu bakarız. Ghezzal'in bu maliyetiyle oraya bir oyuncu daha almamız imkansız. Bu yüzden Ghezzal kararını iyi düşünmemiz gerek" şeklinde görüş bildirmeyi düşündükleri öğrenildi.

Rachid Ghezzal'in Beşiktaş'taki geleceği ile ilgili kararın bu görüşmenin ardından netleşmesi bekleniyor.

Sözleşmesinin uzaması için 6 maç daha 45 dakikanın üzerinde görev alması gereken Ghezzal, sakatlığından dolayı Kayseri deplasmanında takım kadrosunda bulunmuyor.

Ghezzal, Beşiktaş'la olan sözleşmesinin uzamaması durumunda sezon sonu itibariyle serbest kalıyor.

Duhuliye.com ÖZEL HABER