Camianın büyük bir kesimi Rıza Çalımbay’dan boşalan Teknik direktörlük görevinde Beşiktaş’ın şampiyonluk kazanmış hocası Sergen Yalçın’ı görmek istiyor.

Ancak Beşiktaş’lı yöneticiler ve Sportif direktör Samet Aybaba, Sergen Yalçın ismine sıcak bakmıyor. Edinilen bilgiye göre yöneticiler Rıza Çalımbay ayrılığında yaşanan sıkıntılar ve Çalımbay’ın yaptığı açıklamalardan dolayı, aynı şeyleri yaşamak istemiyor. Özellikle “Beşiktaş’ın çocuğu” algısından uzaklaşmak isteyen yönetim tercihlerini yabancı hocadan kullanmak istiyor. 

Sergen Yalçın konusunda yöneticilerin "Bir yabancı hoca sonrası Sergen Yalçın'la çalışmakla Rıza Çalımbay sonrası Sergen Yalçın'la çalışmak farklı. Beşiktaş'ın evladı dediğimiz bir hocayı gönderip aynı söylemle bir başka hocayla çalışamayız. Biz 1,5 yıl içerisinde sistem oturtacak, sıfırdan başlayacak bir hocayla çalışırsak daha faydalı olur" düşüncesinde oldukları öğrenildi. Bu sebepten dolayı yabancı hoca arayışlarına hız veren yönetim, hoca sorununu bir an önce sonuçlandırma amacında.

Duhuliye Özel Haber