Katıldığı bir televizyon programında söylediği, "Beşiktaş TMSF'ye giderse satın almak isterim. Beşiktaş'ı Asya Şampiyonlar Ligi şampiyonu yapmak isterim" sözleriyle tepki çeken ve Beşiktaş Genel Kurul üyelerinin başvurularıyla Disiplin Kurulu'na sevk edilen Ethem Sancak hakkında, Disiplin Kurulu kulüp üyeliğinden ihraç yönünde bir tavsiye karar verdi.

Disiplin Kurulu'nun verdiği ihraç kararının hayata geçebilmesi için Yönetim Kurulu'nun konuyu genel kurul gündemine taşıması gerekiyor. Genel Kurul üyelerinin çoğunluğu Sancak'ın ihracı yönünde oy kullanırsa Ethem Sancak, Beşiktaş Kulübü'ndeki üyeliğini kaybedecek.

Ancak; Disiplin Kurulu'nun verdiği ihraç kararının genel kurula taşınmaması ve Ethem Sancak'ın kulüp üyeliğinin devam etmesi gibi bir ihtimal de bulunuyor.

Duhuliye.com'un edindiği bilgiye göre, başta yönetimin önemli isimlerinden Emre Kocadağ olmak üzere bazı yöneticilerin Ethem Sancak'ın ihracına karşı çıktığı, bu yüzden Disiplin Kurulu kararının genel kurulda oylamaya sunulmasını istemedikleri öğrenildi.

Buna karşın, Ethem Sancak'ı Disiplin Kurulu'na gönderen şikayetlerin sahibi olan Beşiktaş genel kurul üyelerinin Sancak'ı tekrar Disiplin Kurulu'na vermeye haklarının olduğu ve Sancak'ın aynı fiilden yeniden Disiplin Kurulu'na sevk edilmesi halinde yeniden ihraç kararı almasının yüksek ihtimal olduğu öğrenildi.

Duhuliye.com ÖZEL HABER