Hem sportif direktör, hem de teknik direktör pozisyonu için yerli yabancı pek çok isimle görüşen Beşiktaş yönetiminde farklı görüşler hakim.

Yönetimde bir grup; Bayer Leverkusen’de görev yapan Devin Özbek’i sportif direktör olarak göreve getirmek için çok istekli. Devin Özek ile görüşmeler yapan Beşiktaş yönetiminin, genç spor adamının teknik direktör konusundaki fikrini de sorduğu öğrenildi.

DEVİN ÖZEK GELİRSE SERGEN YALÇIN...

Duhuliye.com’un edindiği bilgiye göre: Devin Özek’in Almanya’dan iletişiminin olduğu Nuri Şahin dışında bir Türk antrenörle çalışmayı düşünmediği, bununla birlikte Beşiktaş’ta göreve başlaması halinde portföyünde bulunan bir yabancı hocayla çalışmaya sıcak baktığı öğrenildi.

Böylelikle sportif direktörün Devin Özek olması halinde Beşiktaş yönetiminin Nuri Şahin dışındaki tek yerli hoca alternatifi olan Sergen Yalçın’ın teknik direktör olma ihtimali de sıfırlanmış olacak.

Devin Özek ve Sergen Yalçın’ın birlikte çalışmasına engel olacak en önemli konunun transfer konusu olduğu; büyük bir oyuncu ağjna sahip olan ve ünlü bir menajerlik şirketinin de ortaklarından olan Devin Özek’in transfer konusunda tek yetkili olmak istediği bilgisine ulaşıldı. Daha önce görev yaptığı dönemde transfer kararlarında etkin rol oynayan Sergen Yalçın’ın böyle bir çalışma modelini benimsemesi ise pek olası gözükmüyor.

Beşiktaş yönetiminin Devin Özek’i seçmesi halinde Sergen Yalçın’ı, Sergen Yalçın’ teknik direktörlüğe getirmesi durumundaysa Devin Özek’i gözden çıkarmak ve farklı alternatiflere yönelmek durumunda olduğu öğrenildi.

DEVİN ÖZEK'E ALTERNATİF ÖNERİSİ

Yönetim kurulunda Devin Özek’in içinde bulunduğu bir futbol yapılanmasından yana olanlar Sergen Yalçın ismine uzak kalırken, Sergen Yalçın’ın Beşiktaş teknik direktörü olmasını isteyen yetkililerin Devin Özek dışında bir sportif direktör önerisinde bulundukları öğrenildi.

Başkan Hasan Arat’ın farklı alanlarda görev alacak isimlerden hangisine kapıyı kapatacağı merak konusu. Ayrıca tüm fikirleri değerlendiren Başkan Hasan Arat’ın, inisiyatif kullanarak yürüttüğü görüşmelerde bu iki isimden farklı profesyonellerle anlaşma ihtimali de bulunuyor.

Duhuliye.com ÖZEL HABER