Torunoğulları, Beşiktaş yönetiminde neden görev almadığından başkanlık düşüncesine kadar kendisiyle ilgili pek çok soruya da yanıt verdi.

İşte Torunoğulları'nın açıklamalarından önemli satırbaşları:

"Yönetimde neden yoksunuz?"

Erdal Torunoğulları: "Benim yapımda şöyle bir şey var; bir oyuncuyla anlaştığım zaman hızlı bir şekilde sonuca gitmem gerekiyor. Orada biraz karar almakta sıkıntımız vardı. Bu sefer oyuncu kendini değersiz hissediyor."

"Beşiktaş'ta başkan olmak istiyor musunuz?"

Erdal Torunoğulları: "Bildiğim kadarıyla seçim 2025'te, şu an konuşmanın bir faydası olmaz. Seçime doğru son ayları bir görmemiz gerek. Beşiktaş başkanlığı, her Beşiktaşlının hayalinde vardır. Neden olmasın?"

Erdal Torunoğulları: "Sergen Hoca ile hiçbir sorunum olmadı. Hocanın çevresinin, benimle sorunu vardı. Hocayı gazlıyorlardı. O çevre, bana göre sıkıntılı. Sergen Yalçın, Beşiktaş'ın efsanesi ama etrafındaki insanların benimle sorunları vardı."

Erdal Torunoğulları: "Transfer ettiğimiz her oyuncuyla ben görüşmeye gittim. Bir göreyim, etrafını inceleyeyim, oradaki dostlarımıza soralım. Yazışmayla da yaparsın, akşama kadar evde oturursun. Transfer geldiği zaman sadece fotoğrafta görünmek önemli bir şey değil."

Erdal Torunoğulları: "Diego Ribas ile her konuda anlaştık, 'Perşembeye kadar bana zaman ver' dedi. Perşembe günü aradım, 'Başka kulüple anlaştım' dedi. Fenerbahçe olduğunu biliyordum tabii. 'Kulüp ismini sormuyorum. Sadece detayları merak ettim, anlatır mısın' dedim. Anlattı detayları. 'Ben senin yerinde olsam koşarak giderim, haklısın. Sıkıntı yok' dedim."

Erdal Torunoğulları: "Şenol Güneş, Beşiktaş için şanstır. Bir takımın futbol kültürünü oluşturacaksak, bu Şenol Güneş gibi hocalarla olur. İki Hollandalı, Barcelona'nın futbol kültürünü oluşturdu. Guardiola, o ekibin eseridir. Biz ne yapıyoruz? Takıma göre hoca getirmiyoruz, hocaya göre her sene takım kuruyoruz. Şenol Güneş, bunu yapabilir. Beşiktaş'ta bir futbol kültürü oluşturur, sonra gelen hocalar o futbol felsefesi üzerinden ilerlerler."

Erdal Torunoğulları: "Sergen Yalçın, Hulk konusunda haklıdır. İstedi, almadık. O yaşta bir oyuncuya, o parayı vermek istemedim. Pişman olmadım."

Erdal Torunoğulları: "Ahmet Nur Çebi ile çok rahat diyaloğa girersin ama karar verirken Allah herkese sabır versin. Yoksa diyalog konusunda Ahmet abinin kapısı herkese açıktır. Kulübün hakkını koruma konusunda sıkıntı yok ama bu arada bazı hakları da kaybediyorsun. Oyuncuları herkes bilir. Bitirdin bitirdin, bitirmezsen başka yere gidiyor."

Duhuliye.com