Unutulmaz derbiler arasına giren mücadelede ikinci yarıda oyuna dahil olan Nathan Redmond, 3 asist 1 de gol kaydederek maça damgasını vurdu.

Beşiktaş kariyerine istediği gibi başlayamayan Redmond, haftalardır yükselen formunun ardından derbi performansıyla takımdaki yerini sağlamlaştırırken, Nathan Redmond'un Beşiktaş'ta kalıp kalmayacağı merak edilmeye başlandı.

Beşiktaş ile olan kiralık kontratı sezon sonunda sona erecek olan Redmond, aynı zamanda İngiliz ekibi Southampton'la olan sözleşmesinin de sonuna geliyor ve sezon sonu boşa çıkıyor.

Beşiktaşlı taraftarlar, derbi performansından sonra Beşiktaş'a attığı 1 yıllık imzayla Southampton ile olan ilişiğini kesen Redmond'un sezon sonu yeni bir sözleşme verilerek takımda tutulmasını istiyor.

Konuyla ilgili görüşlerine başvurduğumuz Beşiktaşlı yöneticiler, Redmond le görüşmelere başladıklarını açıklarken "Redmond bizim oyuncumuz, Southampton ile hiçbir bağı kalmadı. Sözleşme yenilemek için görüşmelere başladık. Biz kendisini takımda tutmak istiyoruz. Şu an için olumlu ya da olumsuz bir gelişme yok. Görüşmeler sürüyor. Anlaşırsak Redmond ile yola devam edeceğiz." ifadelerini kullandı.

Duhuliye.com ÖZEL HABER