Sezona istediği gibi başlayamayan Redmond, Valerien Ismael döneminde çoğunlukla geri planda kalmış, eline geçen şansları iyi değerlendirememişti. Futbol kamuoyuna göre vatandaşı Dele Alli ile birlikte gitmesi gereken oyuncular arasında gösterilen Redmond teknik direktör değişikliğiyle kendine geldi.

Ghezzal’in sakatlığından doğan şansını iyi değerlendiren Redmond, Kayseri deplasmanında yaptığı skor katkısının ardından özgüven patlaması yaşadı. Oynadığı maçlarda üst üste tabelayı değiştiren isimlerden olan Redmond, devre arasında oyuna dahil olduğu Fenerbahçe derbisinde 3 asist, 1 de gol üreterek Beşiktaş tarihinin efsane maç performansları arasına adını yazdırdı.

Fenerbahçe derbisi sonrası ilk 11’deki yerini garantiye alan Redmond; sağ kanat, sol kanat, 8 ve 10 numara olarak görev yaptığı sezonda Beşiktaş’ın hücumdaki jokeri olmayı başardı. Beşiktaş yönetimi ve Beşiktaşlı taraftarlar, artık İngiliz yıldızı takımda tutabilmenin hesaplarını yapıyor.

Beşiktaş ile imzaladığı 1 yıllık sözleşmesinin sonuna yaklaşan Redmond, sezon sonu bonservis bedeli olmaksızın istediği takıma gidebilecek. Beşiktaş ise Redmond’u uzun süreli olarak renklerine bağlamak istiyor.

Duhuliye.com’un Beşiktaşlı yöneticilerden edindiği bilgiye göre, Redmond’un Beşiktaş’ta kariyerine devam etme olasılığı yüzde 50 olarak gösterildi. Redmond’un eşinin Türkiye’de devam etme konusunda tereddütleri olduğu, Redmond’un eşini ikna etmesinin beklendiği ifade edildi.

Redmond ile görüşmelerini sürdürdüklerini belirten Beşiktaşlı yetkililer “Redmond’un Beşiktaş’ta devam etmesini arzu ediyoruz. Henüz görüşmeler çok sık değil. Redmond ile para sorunumuz olmaz. Eşiyle aralarındaki konuları netleştirdiğinde görüşmeleri sıklaştırırız. Redmond görüşmelerinin sezon sonuna kadar yolu var” ifadelerini kullandı.

Duhuliye.com ÖZEL HABER