Trabzonspor'da sadece 13 maça çıkan Ahmet Can Kaplan'ın 10 milyon Euro bedelle Ajax'a gidecek olması, özellikle Emirhan İlkhan'ın sözleşmesinde yapılan hatayı tekrar gözler önüne serdi

Hollanda ekibi Ajax, Trabzonspor'un 19 yaşındaki genç stoperi Ahmetcan Kaplan'ı kadrosuna kattı. Kaplan için Ajax 10 milyon Euro bonservis bedeli ve sonraki satıştan da yüzde 15 pay ödeyecek. Kaplan, Hollanda'ya giderek sağlık kontrollerinden geçirilecek ve Amsterdam ekibiyle 5 yılık sözleşme imzalayacak.

TARAFTAR SOSYAL MEDYADA ELEŞTİRİYOR

Bu transfer gelişmesinin ardından Beşiktaş'ın son dönemde genç oyuncularıyla yaşadığı sorun tekrar gündeme geldi. Özellikle sosyal medyada taraftarlar, yönetime tepki gösterdi. Rıdvan'ın 1 yıllık sözleşmesi kaldığı için 6.5 milyon Euro bedelle gitmesi, Emirhan İlkhan'ın düşük kalan serbest kalma bedeliyle ayrılması nedeniyle yönetim eleştiriliyor. 

EMİRHAN İLKHAN HATASI 

Beşiktaş'ta yaşanan bu sorunlara rağmen Trabzonspor'da sadece 13 maça çıkan Ahmet Can Kaplan'ın 10 milyon Euro bedelle Ajax'a gidecek olması, özellikle Emirhan transferinde yapılan hatayı tekrar gözler önüne serdi. 

Beşiktaş'ta yeni joker Tayfur Bingöl! Beşiktaş'ta yeni joker Tayfur Bingöl!

Duhuliye.com