Ogün Şahinoğlu;

Gedson’un önümüzdeki sezonda Beşiktaş formasını giymesini bekliyorum. En az bir yıl daha çünkü şu ana kadar Gedson adına Beşiktaş Kulübü’ne ulaşmış bir transfer isteği yok. Muleka için dört adet transfer isteği var. Muleka için Mısır, Katar, Rusya ve Amerika’dan transfer teklifleri var. 

Gedson ile ilgili olarak belli bir dönem Şenol Güneş’in beklentilerinin altında kaldığını söyleyelim. Şenol Güneş, hücumda daha etkin ve kaliteli pas organizasyonu içinde olmasını bekliyordu ama yapamadı ama Beşiktaş’ın orta sahasına kattığı tempo, dinamizim, enerji zaten Beşiktaş’ı biraz yukarıda tutan durum oldu.

Lazio ve Ajax isimleri geçiyor Gedson için ama beklentiler bir sezon daha kalması ve asist ile gol katkısını arttırır ve biz daha ciddi teklifler alırız. 

Neden 6 milyon Euro’ya transfer edildi. Bir sonraki satışın yüzde ellisi Benfica’ya gidecek. 20 milyon Euro’ya satsan Gedson’dan elde edeceğin kar 4 milyon Euro niçin satasın?

Yönetim ile konuştuğumda şunu söylüyorlar, şu ana kadar teklif gelmedi açıkçası 25 milyon Euro bandında bir teklifinde gelmesini beklemiyoruz. Nedenide tabelaya çok etkin olmaması.