Fatih Doğan;
Beşiktaş 5 maçta net hakem hatalarıyla başbaşa kaldı.  Bunun sorunuda yönetimin izlediği strateji olduğunu düşünüyorum yani hakemler konusunda geçen seneden beri tavır ve yaklaşımın ve tek kalmasının  strateji hatası ya da her ne ise orayı çözemedi Beşiktaş. Bu ilk değil sonda olmayacak hakemlerin Beşiktaş ile ilgili sorun Beşiktaş yönetimi bu konuya nasıl şey yapacak.

Maç 0-0 bitse idi ve öyle bir karala Beşiktaş kaybetmiş olsaydı bu sefer başka bir şey konuşulurdu. 3-0 olduktan sonra kimse hakem konusu üzerine gitmedi.

Beşiktaş'ı transfer döneminde eleştirdik, Beşiktaş'ta on numar aolması gerektiğini söyledik, Aboubakar'ın yedeklenmesi gerektiğini her zaman ifade ettik. Çünkü Afrika Kupası özellikle 8 Afrikalı gidecek bu planlama, bu stratejide sıkıntılar var yarın Şenol Güneş kiminle oynayacak dediğimizde yani işte yarın çıkartır bir 11, işte Necip ile oynar, Türk oyuncularla oynar toparlar dediler. Ben d eneden yükü Şenol Güneş ve Türk oyuncular üzerine bırakıyoruz ki! bu planlama yanlışlık var. Bunu herkes görüyor, görülmemesi isteniyor. Bunun zamanında söylendi şimdi transfer dönemi kapandı takım çıktı ve hayatın gerçekleriyle karşı karşıyayız. 

Beşiktaş'ta sıkıntı şu; Beşiktaş takımı transferleri geç yaparak, transferlerde nokta atış transferler yapmayarak, enerjisini gücünü farklı  oyunculara ve hazır olmayan oyunculara yayarak zaten bu süreci hazırlayan ortam bu stratejiden kaynaklandı. Burada bir hata var. Şenol Güneş'in daha önce tv kanallarında bir açıklaması vardı; transferler geç geldiği zaman ya da nokta atış transferler olmadığı zaman futbolcuların seviyesinin, kondisyon seviyesini hazır olmadı zaman onları ilk 1-1,5 ay sıkıntı yaşıyorsunuz. Bu d apuan kaybetme durumunu ortaya çıkarıyor dedi. Bunu söyleyen kim? Şenol Güneş şimdi aynı durumu Şenol Güneş'e sorsan nezaket gösteriyor olabilir ama eleştiri olmasın camiayı konstre etmek için kibar davranıyor olabilir.