Beşiktaş yönetimi, eldeki oyunculara gelen teklifleri gözden geçirme kararı alırken, en ciddi teklifler Gedson Fernandes ve Bakhtiyar Zaynutdinov'a geldi.

Rus ekibi Zenit Beşiktaş'ın iki oyuncusuna da talip olurken, Beşiktaş'ın iyi teklifler gelmesi halinde Gedson ve Bakhtiyar'la ayrılmaya sıcak baktığı, hatta Zenit kulübüyle yapılan görüşmelerde belli bir noktaya gelindiği biliniyordu.

Gedson ve Bakhtiyar'dan gelecek kaynağı yeni transferlerde kullanmak isteyen Beşiktaş yönetimi Gedson'un olumlu tavrıyla karşılaşırken, Bakhtiyar Zaynutdinov'dan istediği tepkiyi alamadı. Beşiktaş'a Rus ekibi CSKA Moskova'dan transfer olan Bakhtiyar Zaynutdinov; yeniden Rusya'ya dönmek istemediğini, Beşiktaş'tan ayrılırsa Avrupa'nın diğer liglerine transfer olmak istediğini yönetime iletti.

Bakhtiyar'ın Zenit'in teklifine olumsuz cevap vermesi üzerine yönetim oyuncudan, en azından görüşmelerde bulunmasını, kulübün ve kendisinin menfaatine uyacak bir teklif olması durumunda bu teklifi değerlendirmeye almasını istedi.

Bu görüşmeler üzerine Zenit'le irtibata geçmeye karar veren Bakhtiyar Zaynutdinov'un Zenit'e transferine son darbeyi yönetim danışmanlığı görevine getirilen Brad Friedel vurdu.

Oyuncunun menajeriyle irtibata geçen Brad Friedel'ın sert bir üslupla Zenit'in teklifini kabul etmelerini dayatması, Zaynutdinov cephesinde bardağı taşıran son damla oldu.

Rusya'ya gitmek konusunda hali hazırda isteksiz olan Bakhtiyar Zaynutdinov'un, Friedel'in bu tavrı sonrası kulübün menfaatlerini de hesaba katarak Zenit'le masaya oturma fikrinden vazgeçtiği ve Rus ekibine kapıları tamamen kapattığı öğrenildi.

Duhuliye.com ÖZEL HABER