Ziraat Türkiye kupası son 16 tur maçlarını tamamladı. Eşleşen takımlar çeyrek finale adını yazdırmak için mücadele verdi ve sekiz takım galip geldi. Pekala ziraat Türkiye kupası çeyrek final final kura çekimleri ne zaman olacak?

Ziraat Türkiye Kupası çeyrek ve yarı final kura çekimi tarihi

Ziraat Türkiye kupası son 16 turu maçlarının ardından bir üst tura yükselmeye hak kazanan takımlar arasında çeyrek ve yarı final kura çekimi yapılmakta. Yapılan son karşılaşma 8 Şubat 2024 Perşembe günü sona erdi. Hemen ardından TFF durum güncellemesi yaptı.

Türkiye Futbol Federasyonu'nun açıklamalarına göre, Ziraat Türkiye Kupası çeyrek ve yarı final kura çekimi 12 Şubat 2024 Pazartesi günü saat 14:00'te Orhan Saka konferans Salonu'nda gerçekleştirilecek.

Ziraat Türkiye kupası çeyrek final kura çekimi nereden izlenir?

Ziraat Türkiye kupası çeyrek final takımları son karşılaşmaların ardından netleşti. Buna göre çeyrek finale yüksekle sekiz takım şu şekilde; Karagümrük, Galatasaray, Ankaragücü, Konyaspor, Başakşehir, Fenerbahçe, Trabzonspor ve Beşiktaş.

12 Şubat Pazartesi günü yapılacak olan çeyrek ve yarı final kura çekimi Aspor kanalında canlı olarak yayınlanacak.

Ziraat Türkiye kupası hakkında

Ziraat Türkiye kupası, Türkiye futbol federasyonu tarafından 1962 yılından itibaren düzenlenen ulusal kupa organizasyonudur. Ziraat Türkiye Kupası'nı en çok kazanan takım ve art arda kazanan takım ünvanını Galatasaray elinde bulunduruyor. Bu organizasyon içerisinde en farklı skoru elinde bulunduran takımlar, İskenderunspor ve Fidan Gençlik arasında oynanan 14-2'lik maçtır. Bununla birlikte finalde en çok kaybeden takım ünvanını da 11 kez tekrarlayan Fenerbahçe almaktadır.

| T24