Aboubakar’ın 3. dönemi nedeniyle Vodafone Park'ı dolduran Beşiktaşlı taraftarlar Alanyaspor karşısında üst üste 5. galibiyeti görmeye gelmişti.

5 eksikli Beşiktaş hırs ve istek açısından dopdoluydu. Siyah-Beyazlılar'ın orta alanı çabuk geçip rakibe ön alan baskısıyla oyun kurgusunu bozma planı belli bölümlerde tuttu. Bunlardan birinde Furkan, hatalı kafa pasıyla penaltıya sebebiyet verince Cenk Tosun takımını öne geçirdi.

Beşiktaş top rakipteyken Alanyaspor’un isabetli pasa dayanan organizasyonunda zaman zaman zorlandı. İşte bu anlarda Mert Günok geçit vermedi. İkinci yarının 60. dakikasında maç bitti dersek yalan olmaz. Alanyaspor’un saplantı düzeyine ulaşan göze hoş ama sonuca etki etmeyen futbolu hatalarla birlikte golleri de getirdi.

Cenk Tosun nefis bir golle farkı ikiye çıkartırken, Dele Alli ile fark 3 oldu.

Alanya şanslar buldu ama...

Her ne kadar rakibin B planı olmayan futbol anlayışını eleştirsek de Beşiktaş önemli isimlerden yoksun olmasına rağmen onları aratmayan bir futbol sergiledi. Öte yandan evindeki ilk maçta Alanya’da 3-0 yenik duruma düşüp 3-3’ü yakalayan Akdeniz ekibi aslında aynısını yapacak şansları buldu ama son vuruşlarda başarısızdı.

Deplasmandaki kötü gidiş bu maçta da sürdü açıkçası. Beşiktaş ise zirve yarışını kayıpsız geçip şampiyonluk iddiasını gösterdi.

Tunç KAYACI / Fanatik