Beşiktaş, Ankragücü'nün temaslı ve yakın savunmasını aşmakta zorlandı maçın başında. Yeni teknik direktör ve Beşiktaş maçının atmosferini yüksek hale getiren taraftar desteği, Ankaragücü'nün Beşiktaş'ın temposuna 20-25 dakika karşılık vermesini sağladı.

Bu dilimin sonunda gelen Beridze golü ile bu mücadele adeta taçlandı. Fakat Beşiktaş bu golden pek etkilenmedi.

Daha sezon başı olmasına rağmen Beşiktaş'ın hücum organizasyonlarında ya da duran toplarda, hangi oyuncunun nereye koşacağı, hangi oyuncunun nasıl etkili olduğu tüm oyuncular tarafından çözülmüş gibi.

Bu ayrıntı N'Koudou ve Masuaku'nun ceza sahası içinde Weghorst'u bulmaları ve bu oyuncunun hazırladığı fırsatlarda Muleka ve Dele Alli ile gole dönüşen ataklar çabuk bir geri dönüş getirdi.

2. yarıya değişikliklerle gelen Ankaragücü, Rosier'in kabul gününde yakaladığı fırsatı yine Beridze ile değerlendirdi. Tolga Ciğerci'nin 2. asisti, Beridze'nin 2. golü olması önemli bir detaydı.

Hamlelerin katkısı...

Beşiktaş gole rağmen oyunu kontrol etmeye devam etti. Orta sahalar düşünce Valerien İsmael'in, Josef hamlesi geldi.

Ceza sahasına Ankaragücü'ne nazaran daha kolay gelen Beşiktaş bunun karşılığını Eren Derdiyok'un eliyle gelen penaltı ve N'Koudou golü ile almayı başardı. Maçın son dilimi Beşiktaş'ın temposunu maçın tamamına yaymayı başarması ve hamlelerin katkısı ile dengeli geçti.

Beşiktaş zor bir taraftar grubuna sahip, agresif bir takım olan Ankaragücü'nü zor da olsa geçmeyi başardı

Erman ÖZGÜR / Fanatik