Beşiktaş üst sıralardan kopmama adına evinde Kasımpaşa'yı ağırladığı karşılaşmadan zorda olsa galip gelmesini bildi. 

Karşılaşmaya; 

Mert
Tayfur / Wellington / Tayyip / Masuaku

Redmond / Gedson / Salih / N'Koudou

Weghorst / Cenk

Onbiri ile taraftarı önünde hızlı başlayan Beşiktaş, özellikle dripling özellikleri yüksek seviyede olan Gedson ve Redmond'un bu özellikleri ile ikinci bölgesinde de rakibini çıkartmayınca istediği baskıyı kurdu ve 28. Dakikada yakaladığı pozisyonda Salih'in pasında Cenk'in ayağından golü buldu. 

Gol sonrasında Kasımpaşa, Beşiktaş'ın bu baskısından kurtulmak için rakibine önde baskı yapınca pozisyonlar bulmaya başladı ama sahneye Beşiktaş adına sahanın en iyisi Mert Günok çıktı. 

Beşiktaş ilk yarı bitmeden Weghorst ile ikinci golü bulduğunda aslında takım anlamında çokta rahat bir maçı sonlandıramayacağının sinyallerini görüyordu.

Özellikle orta sahada direncin adı Josef olmayınca, işlerin dengesi şaşıyor herkes Beşiktaş defans vurgusu yapıyor ama orta sahada direnci kaybeder ve ön alanda baskı yemeye başlarsan, hata yapma lüksün fazlalaşıyor.

Beşiktaş ara transfer döneminde bir şeyler yapacaksa bu bölgede ve stoperde yaparsa isabetli olur gibi geliyor.

Günün sonunda zorda olsa Beşiktaş çok önemli bir üç puanın sahibi oldu ve amacını devam ettirdi.

Beşiktaş adına bir önemli gerçekte Şenol Güneş adına yaşandı; Uzun zaman sonra tekrar giydiğiniz montun cebinde unuttuğunuz yüklüce parayı tekrar bulunca sevinirsiniz ya işte Şenol Güneş bir kenarda unuttuğu Masuaku'yu böyle bir sevinçle buldu şimdi ikinci olarak Muleka'yı buldu dilerim gereksiz inadından vazgeçerek takım kurgusu üzerinde faydasız isimlerle deneme yapmaz, sadece bulduğu doğrunun temellerini sağlamlaştıracak isimleri ekler.

Beşiktaş, Avrupa için şansını devam ettiriyor bu da çok önemli gerçek, umudu kaybetmemek lazım.