Nihat Kahveci'nin açıklamaları şu şekilde:

Beşiktaş'ta mevcut eksikler olmadan da saha içnde eksik oynayan bir takım hüviyetinde idi hiçbir zaman Beşiktaş taraftarının beklediği oyunu gösteremedi bu maça gelmeden de zaten 9 resmi maçta 3 tane galibiyet almış bir Beşiktaş'tan bahsediyoruz ki, ligin bu döneminde baktığında Avrupa ile beraber Kasım ayı gelmeden 9 maçta 3 tane galibiyet hiçbir büyük takım içinde yeterli olmaz.

Sadece saha içinde değil saha dışında da başkanından yönetimine taraftarların isyanda bulunduğu, istifaların olduğu bugün gollerden sonra da tezahüratların olduğu ki buna rağmen coşkulu bir seyirci, coşkulu bir tribün ve beklediğimden çok daha fazla seyirci vardı. Neden, Cumhuriyetin kuruluşundan sonraki Beşiktaş'ın ilk maçıydı. 

Maç başladı, dersin Beşiktaş maça iyi başlar. Avrupa maçından sonra yaşanılanlar, takımın koşmaması fiziksel olarak problemler, kondisyon kötü olan beşiktaş'tan bir istekli, arzulu aynı İstanbul maçındaki gibi bir başlangıç beklersin ama iş öyle olmadı. İlk 15 dakika Gaziantep pozisyonları var. 10 ve 15. dakikalar arası 3 tane pozisyon bunların ikisi altı pasta Ersin'in çıkardığı ne oluyor denilirken 15. dakikadan sonra maç değişti Beşiktaş ipleri eline aldı.

Onur'un iki ortası vardı bunlardan birinde Bahtiyar'ın şutu gol olsa idi tadına doyulmazdı.

Cenk ve Salih'in golleri geldi...

Biz ne deriz kaos ortamı sahanın içindeki bir sonraki maçta iyi futbol alınan skorla üç puanla biraz durulur. Beşiktaş şu an burnuna kadar havuzun içinde nefes alamıyorken şu an biraz nefes aldı.