Beşiktaş, Süper Lig'de yarışını sürdürürken 14 Şubat'ta Antalyaspor ile oynanacak erteleme maçı büyük önem taşıyor

İstanbul'da gerçekleşen bombalı saldırı nedeniyle ertelenen mücadelede Beşiktaş, 14 Şubat'ta Antalyaspor'u konuk edecek. 

Bu maçta Aboubakar başta olmak üzere Beşiktaş ve Antalyaspor'un olası yeni transferlerinm oynayıp oynamayacağı da merak konusu oldu.

Futbol Müsabaka Talimatı madde 18'de "Erteleme müsabakalarına, yalnızca ertelenen müsabakanın oynanması gereken tarihte kulüplerde tescilli olan futbolcular katılabilir" ifadesi yer alıyor.

NOBRE AKILLARA GELSE DE...

Beşiktaşlı taraftarların aklına 2004'te kural hatası nedeniyle iptal edilen Fenerbahçe - Çaykur Rizespor maçı gelse de prosedür farklı... Tekrar edilen maçta yeni transfer Nobre oynarken kural hatası nedeniyle maç iptal edildiği için ertelemedeki prosedürler geçerli olmuyor.

KASIMPAŞA - BEŞİKTAŞ MAÇINDA DA AYNIYDI

2013'te oynanan Kasımpaşa - Beşiktaş maçında Ryan Donk sahada o anda bulunan 2 toptan birini eline alıp atarak gole giden Beşiktaşlı Almeida'yı engellemişti.

Hakem Barış Şimşek, skandal bir kararla penaltı yerine sarı kart ve hakem atışı ile geçiştirirken Beşiktaş'ın itirazı sonrası maçın tekrarı kararı alınmıştı.

TFF'nin kararında "TFF Yönetim Kurulu, Futbol Müsabaka Talimatı'nın 30. maddesi uyarınca müsabakanın daha sonra belirlenecek bir tarihte, başlangıcından itibaren tekrarına, müsabakanın oynandığı tarihte kulüplerde tescilli olan futbolcuların oynatılmasına oy çokluğuyla karar verdi" ifadeleri kullanılmıştı.

Duhuliye.com / ÖZEL HABER