Veli Can Şahin;
Bu sene iki takım düşüyor, Hatayspor ve Gaziantepspor düşmeyecek ama onun üzerindeki 16. Ve 17. Sıradaki takımlar düşecek.

Eyüp Yardımcı;
Yalnız bir şey var,  şapkadan tavşan çıkarmaya meraklı federasyonun sezon sonunda iki takım düşmeyecek diğer iki takım düşecek, burada haksızlık mı olacak gibi bir düşünce içinde hiçbir takımı düşürmeden yoluna devam edebilirler. Böyle bir şey bekliyorum.

Veli Can Şahin;
Pandemi sezonunda olduğu gibi olabilir mi? Olabilir. Yaşandı mı? Yaşandı. Depremden sonra hemen alınan kararlar ve hâlâ Beşiktaş’ın tepki gösterdiği daha doğrusu puan sıralamasında hatayspor ve Gaziantepspor’a ilk maçlarda kaybeden takımların tepki gösterdiği bir durum var hâlâ çözülmeyen bir durum federasyon ve Beşiktaş arasında bir kavga var devam ediyor. Bu iş kavgaya dönüştü. Devamlı ceza geliyor sayın Ahmet Nur Çebi’nin açıklamalarından dolayı kendisine ceza verildi, 21 gün hak mahrumiyeti ve 50 bin TL para cezası aynı şekilde sayın Dursun Özbek’ede aynı şekilde ama Erden Timur bayağı açıklamalar yapıyor  “ligi bitirmeyiz” gibi ama ona bu tür cezalar verilmedi dedi Ahmet Nur Çebi…

Eyüp Yardımcı;

Haksız mı Sayın Ahmet Nur Çebi bu sözünde? Ben bu ülkede birçok şeye akıl erdiremiyorum futbola hiç anlam veremiyorum. Çok enterasan şeyler oluyor, işi böyle kan davasına götürüp ortalığı futboldan uzaklaştıracak söylemler içine giriliyor. Futboldan uzaklaştıracak konular tartışılıyor. Buradaki olay çok basit buradaki iki takım tabiki kimsenin istemediği olay yaşandıktan sonra “biz devam etmeyeceğiz” dediler kimse bu adamlara bu şartlarda zorla devam ettiremez ama bu takımların ilk maçlarınıda yok sayacaksın ikinci devrede yoklar. Şimdi şöyle olabilir mi? Ben ilk devre oynadım, ikinci devre oynamadım, bu kararı almak bile vicdanen rahatsızlık yaratır. Gerçekten geçen konuştuk burada bu kararı depremin üçüncü gününde alelacele oturupgereksiz bir karar. Kulüpler Birliği toplanır, kendi aralarında karar verirler, bu karar federasyona aktarılır ve senin şimdiki yaptığın kulüplerle toplantıyı gerçekleştirirsin ama bu işler işin üzerinden 10-15 gün falan geçtikten sonra olur. Orada insanlar enkaz altında, canlarıyla uğraşırken.

Veli Can Şahin;
O dönem futbol kimsenin umurunda değildi açıkçası…

Eyüp Yardımcı;
Sen böyle bir ortamda kalkıyorsun, rezil bir karar alıyorsun.

Veli Can Şahin;
TFF, Riva’da toplantı çağrısında bulundu ama Beşiktaş bu toplantıya katılmayacağını deklare etti. 

Eyüp Yardımcı;
Çok haklı ve yerinde bir karar birçok konularda eleştirdiğim sayın Ahmet Nur Çebi ve yönetimi burada doğru karar almışlar.

Yani sen benim “hakkımı yiyeceksin!” sen beni amiyane tabirle ”takmayacaksın!” ondan sonra beni ayağına çağıracaksın!.

Veli Can Şahin;
Peki! Bu çözümsüzlüğün devamını sağlamaz mı? Beşiktaş toplantıya katılsa derdini anlatsa…

Eyüp Yardımcı;
Yok canım ya! Şimdiye kadar zaten Beşiktaş derdini anlatamadı mı? Anlattı..

Veli Can Şahin;
Düzelse şimdiye kadar düzelirdi.

Eyüp yardımcı;
Senin karşısında düzeltmek isteyen insan var ise çok basit ılımlı şekilde masaya oturur seni dinler. Bunlar karşısındakini dinlemiyor ki! Bunlar diyor ki! Benim dediğim olacak. Bunlar diyor ki benim çaldığım düdük öyle bir söz var ya! Bunların çaldığı düdük herkesi rahatsız ediyor.

Bu kadar abesle iştigal eden federasyon olamaz..

Bunları atayanlarda mı düşünmüyor ne yaptıklarını?

Veli Can Şahin;
Bakalım toplantıdan ne sonuç çıkacak?

Eyüp Yardımcı;
Hiçbir şey çıkmayacak.

Veli Can şahin;
Şu an kimse hakemlerden, MHK’den, başkandan memnun değil.

Eyüp Yardımcı;
Lale Orta gider, başkası gelir isimler değişir maalesef bu ülkede spora bakış açısı değişmediği müddetçe bizden bi’cacık olmaz…

Bunu ortaya koyalım, kendimizi tanıyalım, kendimizi tanıdıktan sonra neden bizden bir şey olmuyorunun zaten cevabı ortaya çıkar. Bizden bir şey olmaz çünkü biz bir şey olsun diye bir şey yapmıyoruz. 

Veli Can şahin;
Sporun eğlence yönüne bir türlü odaklanmayı beceremedik. Bu ülkede hakem kararları herkesin aleyhine oluyor, bu ülkede ofsaytımsı diye bir şey yaşandı ve futbol literatürüne döndü.

Eyüp Yardımcı;
Ben artık bu ülkede her sene gündem değiştirmek derdindeki kulüplerin, hakemleri, federasyonu öne atmasından. Feedrasyonun bunlara laf sokmasından artık gına geldi! Doğru düzgün yapılanma, transfer yaparak kadrolarını kuramıyorlar, teknik direktöründe istikrar sağlayamıyorlar, biz bir şeyi yönetemiyoruz kötüye gittiği andan itibaren kurtarmaya çalışmak için bu işlere giriyoruz.