Beşiktaşlı eski futbolcu, spor yorumcusu Metin Tekin, VOLE'de katıldığı programda Beşiktaş’ı değerlendirdi.

İşte Metin Tekin'in açıklamaları:

"Fenerbahçe Trabzon’da yenilince şampiyon yarışındaki bütün takımlar için büyük motivasyon oldu. Beşiktaş’ta Gaziantep deplasmanında bu motivasyonu göremedim. Valerien Ismael ardından Şenol Güneş geldi, beklentiler arttı, kadro yeterliliği konuşuldu biz de konuştuk ve kenarda duranlarla birlikte çok da eksiği olmadığını Beşiktaş’ın konuştuk.

Gaziantep kadrosuna bakıyorum kalede Mert doğru karar, Rosier, Tayyip ve Welinton (Saiss yokluğunda evet) solda da Umut’u görürüz. Bu ana kadar Masuaku ile oynanılmıştır, Şenol Güneş ile onbir oyuncusu Umut olur.

Orta sahada Atiba - Necip ikilisi ve Dele Alli transfer edilmiştir. Gedson oynuyor ama Josef vardır, performansı aşağıya inmiştir ama bir teknik direktör işidir yukarı çıkarmalısınız ve 40 günlük bir ara dönem de yaşandı. Ben özellikle Beşiktaş kamuoyunun Atiba ve Necip ikilisiyle bir orta saha oynamasını bir türlü kafasında oturtacağına inanmayanlardanım. Atiba çok büyük hizmetler etmiştir, tam bir Beşiktaş kimliğidir, sporcudur ama artık 40 yaşındadır ve artık vedalaşma bölümündedir.

Necip 20 yaşında iken bile sorgulanmıştır. Necip’i çok tutar ve gerekli olduğunu düşünürsünüz ama sizden şunu duymayız: "Necip banko Beşiktaş orta saha oyuncusudur." demezsiniz. Gereklidir Beşiktaş için ama oyun başlangıcında Atiba, Necip orta sahasıyla başlamak Beşiktaş seyircisini şöyle bir sallar ve sarsmıştır.

Ön tarafa gelince; solda N’Koudou sağda Cenk Tosun ve Weghorst bu kadro daha maç başlamadan nasıl olacak sorusunu benim aklıma getirdi. Bir oyun sonuç oyunu ise bu oyun gol ve sonuç oyunu ise bazen kadroya sorular sormak gerekir.

Futboldaki bazı olgular görerek anlamanız gereken şeylerdir bir senaryonuz vardır, maç akarken görürsünüz ve ona göre hamle yaparsınız, buna saygı duyarım, bu hatta iyi bir teknik direktörlüktür. Kağıt üzerinde maç başlangıcında Cenk Tosun sağ açık, santrafor Weghorst sol açık sağ ayaklı N’Koudou bu öndeki üçlüden hangi hayalle gol pası atılır? Yağmur gibi orta olması gerekir, çok etkili orta kullanımı gerekir. Ters ayakla oynayan N’Koudou ile bu gelmeyecektir, Umut Meraş her dakika geçip bunu yapamaz mümkün değil, Rosier o dinamizme sahip fakat Ghezzal ile oynamadığı zaman rakip arkasına sarkacak bir oyuncu değil. 

Burada Şenol Güneş eleştirisi yapıyorum. Bunu Şenol Güneş kalibresindeki bir teknik direktörün bunu görerek değil bilerek değiştirmesi lazım.

Duhuliye.com