Fatih Doğan, Beşiktaş'ta Emirhan İlkhan'ın ayrılığını değerlendirdi.

Fatih Doğan'ın açıklamaları şöyle:

Murat Şahin açıkladı! İstifa süreci, Hull City ve Milli Takım... Murat Şahin açıkladı! İstifa süreci, Hull City ve Milli Takım...

"FUTBOL YAŞAMI BİTTİKTEN SONRA..."

"Atınç Nukan vardı. Çok yetenekli bir oyuncu olduğu söylendi. Ben de gittim maçlarını izlemiştim. Çok beğendim. Uzun ince, yakışıklı da bir çocuk manken gibi. Haber yaptık. Konuştuk yönetici tarafına. Sonra Atınç 6 milyon euroya Leipzig'e gitti. Çok iyi para o zaman. Yani bugün de iyi para da, o gün de iyi para. Ve Beşiktaş böyle bir para kazandırdı. Şimdi Atınç giderken 'Abi teşekkür ederim' dedi. Babasıyla geldi. Şöyle proje var falan filan. 'Abi çok emeğin geçti bize', 'Estağfurullah' dedim kardeşim yani siz Beşiktaş'a kazandırdınız. Ve herkes Beşiktaş'ta Atınç'ı anarken 'Ya iyi çocuktur. Işte şöyledir' der. Cenk Tosun sakat riskleri var denildi. Geri döndü. Herkes dedi ki, 'Cenk Tosun 22-23 milyon Euro para girişi olmuş. 'Beşiktaş'ın evladıdır zaten' dedik. Yarın Beşiktaş, Galatasaray, Fenerbahçe'den giden oyuncuların dönüş yolu da çok önemli. Aidiyet duygusu da önemli. Bunun futbolculuğu var. Sonrası var. Ha diyeceksin ki Emirhan bu yaşta onu düşünebilir mi? Düşünemez. Ama düşünenler de var. Mesela Kerem Aktürkoğlu'nu tanımam etmem, çocuk 1-1.5 yıl önce hayatımıza girdi. Erzincan'da bir çocuk var. Herkes peşinde, Beşiktaş'ta peşinde. Kim alırsa karlı çıkar demiştik. Galatasaray aldı. Bugün buraya geldi, yorumlar ortada. Galatasaray'la sözleşme imzaladı, 5 yıllık. Şimdi Kerem Aktürkoğlu, yarın Galatasaray'a 20-30 milyon kazandırdığı zaman Galatasaray taraftarı, yöneticileri Kerem'i unutmazlar. O da bedava gidebilirdi bir yıl sonra. Burnundan kıl aldırmayan, selam vermeyen futbolcuların futbol yaşamı bittikten sonra o antrenörlük geçiş sürecinde vesaire falan telefonlar insanlar çıkmaya başladığı zaman saygı göstermediği zaman o zaman aile olmanın, cami olmanın kıymetini bilemezsiniz, anlatmaya çalıştığım bu."

"YÖNETİCİLERDEN MENAJERLER İÇİN İDDİALI DEMEÇLER VAR"

"Ama Beşiktaş yönetimine şunu sordum ben. 'Tamam bunda hatanız var. Bunu baştan bu çocukları ve etrafını koruyacaksın. Bunlar bir değerse etrafını korumaya alacaksınız. Maddi olarak, eğitim olarak. Ondan sonra imkanlar olarak, sözleşmeler olarak kimlerle çalışıyorsa onlara kadar kontrol edeceksiniz. Büyük kulüp olma refleksi budur. Oyuncunun aklını kim çelmış? Menajer çelmişse diyorsanız öyle diyorlar. Çeldiyse sen de çeldirmeyeceksin. Sen de başka bir yere çeleceksin. O zaman şuna dönüyor iş. Sen bu oyuncuyu boşlukta bırakma, ilgilen. Çıkardığın her oyuncu değerlidir. Ve marka değerine değer katar, ekmek yer. O zaman bunun spor yönetimi anlamında çözüm üret. Bundan sonra ben Beşiktaş'ta altyapıya dokunan her menajerin ciddi bir kontrolden geçeceğini, sabıkası olan, Beşiktaş'ın onayı izni olmadan geçmişte canını yakmış menajerin bundan sonra Beşiktaş kapısından kolay kolay geçemeyeceği yönünde iddialı demeçleri, sözleri var yöneticilerin. Bakalım uygulayabilecekler mi uygulamayacaklar mı?Emirhan bu kadar performansıyla da bu kadar oyunuyla da bugünün şartlarında bu değer eder zaten. Daha fazlası için Beşiktaş taraftarı haklı olarak tepki gösteriyor.. Bu da anlaşılır bir durum. Beşiktaş'ta Emirhan'lar bitmez. Önemli olan yenilerini çıkarmak."