Beşiktaş çok yetenekli bir oyuncuyu renklerine bağladı. Redmond aslında Southampton’da bu sen esezon başında kadroya giren bir oyuncuydu, peki neden ayrıldı? Açıkçası teknik direktör Ralph Hasenhütl’ün ilk kadrosundan geriye kalan bir iki oyuncusundan biriydi.

Ve artık temposunun eskisi gibi olmamasından dolayı aralarının açıldığı üzerine yorumlar vardı, biraz şartlar bunu getirdi, hâlâ bir Premier Lig oyuncusu seviyesinde. O zaman neden ayrıldı akıllarda soru işareti varsada hem bunu söyleyebilirim hemde sezon sonu kontratı bitiyor, Beşiktaş’a gelip bir sezon oynayıp serbest bir şekilde Premier Lig’e dönmesi bekleniyor.


Aslında geldiği takımında bir Premier Lig projesi olduğunu şu an itibariyle söyleyebiliriz. 

Çünkü burada bir mühendislik var, bir mini Premier Lig ekibi oluşturuluyor ve oraya bir Premier Lig oyuncusu ekleniyor. Gerçekten harika bir mühendislik yapıyor Beşiktaş.

Bu kadro yapılanmasını tebrik etmek lazım diye düşünüyorum.


Çok iyi bir driplingciden bahsediyoruz. 
Çok iyi bir geçiş oyuncusundan bahsediyoruz.
Çok iyi bir şutörden bahsediyoruz. 
Birçok golünü görebileceğimizi düşünüyorum.


İyi bir driplingçi olmasının yanı sıra gerektiğinde iyi bir pasöre dönüşebilen bir oyuncu Redmond. Kanattada oynar, forvet arkasında da. Orta alanın ortasında o ikiliden biriside olabilir gerektiğinde.

Günün sonunda şu var; nasıl kullanılacak Valerien İsmael birçok başlık içeriyor aslında az önce bahsettiğim noktalar ve fakat çok iyi bir alternatifte olabilir.

Kim olmazsa olmasın bu takımda onun yerine koyabilirsiniz Redmond’u.

Eksi olarak tabi biraz istikrarsız bir oyuncu olduğu söylenmeli zaten yıllardır eleştirildiği konu buydu. Birmingham’da da genç süper yıldı adayıydı, Southampton’da da Mane’den sonra 
Yerine gelmesiyle aslında çok beklentili olduğu gerçek. 

Ama bir istikrar sorunu bir maç varsa ikinci maçta varsa üçüncü maçta olmayabiliyor.

Beşiktaş’ın ana planı olacağını düşünmediğimden çok fazla sorun teşkil edeceğini düşünmüyorum. Yani ana planda olabilir zaman zaman ama bir Weghorst gibi illaki olması gerekiyor durumu çok olmayacaktır. Bu birazda kendi elinde, belkide başka bir frekans sergileyecek ki ben gol sayısının yüksek olacağını düşünüyorum.

Çok iyi bir transfer yaptı Beşiktaş. Fark yaratabilecek bir isim aldı. Uzun zamandır gördüğüm en iyi mühendisliklerden biri.