Spor yorumcusu Selahattin Kınalı, A Spor ekranlarında katıldığı programda Beşiktaş’ı değerlendirdi.

İşte Selahattin Kınalı'nın açıklamaları:

"Şenol Güneş hiçbir oyuncu almayacağız diyor ama bugün bakıyoruz gazetelerde herkes bir oyuncu ismi veriyor, oysa takımın başındaki insan hiçbir oyuncu almayacağız diyor.

Öyle bir futbol ikliminde yaşıyoruz ki kimseyi yadırgamıyoruz. Yarın Ocak ayında Beşiktaş üç transfer yapsa kimse dönüp Şenol Güneş’e ”hani transfer yoktu” demeyecek.

Ocak ayına kadar oynanacak olan maçlar bütün takımların transfer şeklini ortaya çıkaracaktır.

Şenol Güneş hepimizden iyi biliyor, Beşiktaş’ın sağ stoper sıkıntısı var, Talha ile idare edebilir mi, evet edebilir ama Tevfik Yamantürk’ün Divan kurulu toplantısındaki açıklamaları sonrası Beşiktaş’ın bu sene için illa ki şampiyon olmak adına gereksiz harcamalar yapmasını beklemiyorum. 

Beşiktaş, Şenol Güneş ile önümüzdeki sezon hazırlıklarına başlayacak. Benim anladığım ve doğru bulduğum da o. Beşiktaş büyük camiadır, taraftar baskı yapacak şu transferleri yapın, şampiyonluk yarışı içinde olalım diye. Ekonomik durum, yönetim felsefesi, teknik direktör felsefesi buna ne kadar cevap verecek, önümüzdeki dört maç sonrasında bunu göreceğiz ama oyuncu bazlı bakınca Beşiktaş genç adamlar yetiştiriyor satıyor, sonra gidip 30’lu yaşlarda futbolcular kiralıyor. Bu ne kadar sürdürülebilir bir şeydir hepimiz biliyoruz ama kimse söylemiyor."

Duhuliye.com