İşte Beşerler’in açıklamaları:

“BU SEZON MAYA TUTTU”
Beşiktaş sezona çok iyi başladı. Yüksek tempolu oyun başlangıçları yapıyor, iyi de futbol oynuyor. Oyuncular bireysel olarak da çoğunlukla formda gözüküyor, iyi oynuyorlar. Hep dalgalı sezonlar geçiren N’Koudou dahi bu sezona çok iyi bir başlangıç yaptı. İnşallah böyle devam eder ama şu anda şunu rahatlıkla söyleyebilirim ki şampiyonluk adayları içerisinde en iyi futbol oynayan, en hazır takım Beşiktaş. Beşiktaş’ta bu sezon maya tuttu. Oyuncular da teknik heyet de bu sezon gayet iyi işler çıkarıyor.

“BEŞİKTAŞ İYİ OYUNUN SÜRESİNİ ARTTIRACAKTIR”
Beşiktaş’ın ikinci yarıda oyunun kontrolünü kaybettiğine dair eleştiriler var. Bence bu tamamen oyuncu değişikliklerinden kaynaklı bir durum çünkü Beşiktaş’ta giren oyuncularla çıkan oyuncular arasında şu an için ciddi bir kalite farkı var. Bu rotasyon genişlediğinde Beşiktaş o iyi oynadığı 45 dakikalık performansları, 90 dakikanın tamamına olmasa da 60-70 dakikasına yayabilir. Şu an takımda olmayan Josef ve Ghezzal döndüğünde Beşiktaş bu derinliği yakalayacaktır. Ismael Hoca bu oyuncuları dengeli bir rotasyona sokar, iyi kullanırsa Beşiktaş’ın oyunu başka bir yere gidebilir. Sivasspor’dan alınan Kerem Atakan da iyi bir oyuncu. Ayrıca ikinci yarılarda düşüş yorumuna özellikle Sivasspor maçıyla ilgili olarak katılmıyorum. Beşiktaş’ın ikinci yarıda da yakalayıp değerlendiremediği pozisyolar vardı. N’Koudou biraz daha futbolun doğrularını yapsa Beşiktaş ikinci yarıda da goller bularak daha farklı bir galibiyet alabilirdi.

“DELE ALLI BEŞİKTAŞ’TA BÜYÜK İŞLER YAPACAKTIR”

dele_alli_selamlama_30_08_2022
Dele Alli; kalitesi, yetenekleri belli olan bir oyuncu. Buraya gelirken futbolcu kalitesi olarak değil, mental olarak soru işaretleri vardı. Ben Sivasspor maçında Dele Alli’yi ilk maçı olmasına rağmen iyi gördüm. Oynama isteği vardı. Top dağıtımını iyi yaptı. Ayrıca önemli olan savunmaya gelerek çok top kaptı ve takım savunmasına katkıda bulundu. Böyle devam ederse takımla birlikte oynadıkça daha da iyi olacağını düşünüyorum. Bunları yeteneğiyle birleştirdiğinde Beşiktaş’ta büyük işler yapabilir.

“SAVUNMAYA TRANSFER ŞART”
Beşiktaş’ta hücumda bir çeşitlilik var ama aynı şeyi savunma için söylemek ne yazık ki mümkün değil. Ben Saiss’i çok beğeniyorum, özellikle savunmadan top çıkarmaları çok iyi ancak onun yanına mutlaka bir savunma oyuncusu şart. Necip orada iyi de oynasa uzun bir lig maratonu var, her mevkide alternatif yaratmak durumundasın. Kenan Karaman’ın gitmesiyle birlikte sağ bekte de bir alternatif sıkıntısı söz konusu. Rosier olmadığında Necip belki oraya kayacak, belki bazı maçlarda orta sahada kullanılacak. Montero da bana göre yetersiz kalan bir oyuncu, dolayısıyla Beşiktaş’ın savunmayı iyi bir oyuncuyla güçlendirmesi lazım. Masuaku çok farklı profilde olan bir oyuncu. Hücumu düşünen bir bek oyuncusu. Ismael Hoca oyun içerisinde kendisine farklı roller de veriyor. Bu sene Rosier’in oyununu çok beğeniyorum. Beşiktaş’ta oyun geriden kuruluyor ve buna bazen bekler de içeri girerek dahil oluyor. N’Koudou ve Muleka kanatları bazen tek başına kullanabiliyor. Bekler adeta iç oyuncuları gibi kullanılıyor, Salih de çok iyi oynayınca bu da Beşiktaş’a geriden oyun kurma rahatlığını getiriyor.

“WEGHORST SAVUNMA BİLE YAPIYOR”
Beşiktaş’ta Weghorst sezona müthiş başladı. Bütün takımın performansını yükselten bir oyuncu. Goller atmaya başladı, attığı gollerin yanında arkadaşlarına servisleri var. Asıl ilginç olan, Sivasspor maçında rakibin tehlikeye dönüşebilecek üç pozisyonunu Weghorst önledi. Takım savunmasına çok büyük katkısı var. Çok iyi bir hücum oyuncusu olmasına rağmen aynı zamanda müthiş savunma yapıyor. Beşiktaş müthiş bir oyuncu getirmiş.

“BEŞİKTAŞ ANKARAGÜCÜ’NÜ RAHAT YENER”
Ankaragücü ligin yeni takımı, daha tam olarak oturduğu ve dengeli bir takım olduğu söylenemez. İki yeni transferi daha var, Beşiktaş maçında görev alacaklardır. Daha önemlisi bir teknik direktör değişimi yaşandı. Ömer Erdoğan hoca ile ilk maçlarına çıkacaklar. Böyle bir motivasyon da var, farklı bir atmosferde farklı bir maç olacak fakat Beşiktaş’ın bugüne kadar oynadığı oyuna bakarak yine iyi bir oyun bekliyorum. Bu oyunu devam ettirdiği takdirde de Ankaragücü deplasmanından rahat bir galibiyetle döneceğini düşünüyorum.

Doruk KOÇ / Duhuliye