Ersin Düzen'in sözleri şu şekilde: 

Beşiktaş’ta bir ayrılık var Weghorst. Doğrusu ben konuya şöyle gireyim; son maçta televizyonun sesi kısık, gol attı golden sonra gol sevinci garibime gitti, ayrılık var galiba dedim 15 dakika sonrasında gördüm bu ayrılık haberinin gündeme gelmesiyle birlikte ve resmileşti. Yerine alternatif Aboubakar bu isim gündemde.

Ali Ece'nin sözleri şu şekilde: 

Ben önceden biliyorum, büyük bir tesadüf o Hollanda 74 formam var onu giyerek gitmiştim, Beşiktaşlı bir yönetici ile yemek yerken, tabi gözü takıldı biliyorda Weghorst’u sevdiğimi, Weghorst giderse ne tepki verirsin dedi? Söyleyelim mi? Baklayı ağzından çıkarıyormusun? İstersen bakla söyleyelim dedim.

Weghorst çok iyi profesyonel sonra her Hollandalı futbolcu gibi çok açık sözlü, Valerien İsmael dönemi de, Şenol Güneş dönemi de, böyle futbolculara Türk futbolunun çok ihtiyacı var, tribünlere hiç oynamadı böyle tribünle oynadı, onu çok sevdiler, Deve direkt pankart yaptı, karşılığını fazlasıyla verdi yani bir Hollandalı teknik direktörün Eric Ten Hag’ın çalıştırdığı M. United’a 30 + yaşta olan, Dünya Kupası’nda Messi’yi kendisinden nefret ettirecek kadar damga vurmuş, Messi’nin Dünya Kupası rüyasına adeta bir kabus gibi doğmuş, oyuna sonradan girip skoru değiştirebilecek santrafor profili oyuncu M.United’e gitmek isterse ona yapacak bir şey yok. 

Hemen B planını yapacaksın.  Hiç duygusallık yapmayacaksın, kendisine teşekkür edeceksin. Mario Gomez’den sonra Aboubakar mesela zamanında hiç olmamıştı ama orada bir devre arası vardı, bir Mario Gomez’i bekleyiş vardı, Eşini anlaştırma süreci vardı yani popüler kültür öğeleriyle açıklama anlayışı filan ama Aboubakar Napoli deplasmanından itibaren başka bir santrafor profili sundu ve Abdubakar’da Beşiktaş’ın efsane oyuncularından bir tanesi oldu. Eğer olursa 3. Aboubakar dönemi olacak.

Beşiktaş şampiyon olmasaydı küserdim niye oynamadın diye ama o oynamamasına rağmen Beşiktaş son Göztepe deplasmanında Atiba son 20 dakika santrafor oynadı ve Ghezzal olmasa o şampiyonluk olmazdı. 

Şimdi Weghorst’tan gelecek parayla acaba onla ben hep oradayım Weghorst gidiyorsa acaba Muleka ve Cenk’i oynatıp tamam Aboubakar 10 üzerinden 9’dur Süper Lig’de.

Muleka ile Cenk 10 üzerineden 7-8 değişebilir ama Ghezzal gibi topu getirmedikçe Aboubakar 10 üzerinden 7’lik oynayabilir zaten acaba Ghezzal yokken Ghezzal yerine sağ ön oynayabilecek, Ghezzal gelincede santrafor arkasına Del Alli’nin beş sene önce oynadığı gibi verimli oynayabilecek bir oyuncu alınabilirmi, bu oyuncu tespitim Hakim Ziyech’di o yemekte söyledim zaten Hakim Ziyech gibi bir oyuncu alacaksınız o zaman ekşimem, sizi yerden yere vurmam demiştim.

Olamdı biraz eksisinde böyle bir oyuncu alman gerekiyor hem Del Alli yerine doğru dürüst verimli oyanayacak, böyle gerçek ofansif bir orta saha hem de Ghezzal yokken sağ ön oynayabilecek sonra kalanı ile Aboubakar’ı alabilecek al.

Ben Aboubakar’a asla hayır diyemem ama sadece Aboubakar gelip Ghezzal sezonun geri kalan kısmında sakatlığını atlatıp oynayamayınca Aboubakar yine kendi kendine asist yapacak o Kamerun maçlarında olduğu gibi Beşiktaş’ın o sezon şampiyon olurkende Beşiktaş’ın gerçekten verimli, istikrarlı bir on numarası, defansif orta sahası yoktu orada en son Atiba, Necip oynadı.

Şimdi Del Alli işi olmadı, senin orada sorunun var aynı hatayı bir daha yapma. Senin amacın ligin geri kalanında şampiyonluk yarışına katılmak en azından ikinci bitirip ön eleme kovalamaksa Aboubakar’ı al istiyorsan ama yetmez.

Aboubakar’a evet ama yetmez…

Masuaku’yu göndermek nereden çıktı? Mis gibi oynamıyor mu? Son maçlarında. Göndereceğin belli kağıt üzerinde sol bek, mükemmel bir menajeri var.

Kadro kimyasındaki eksikleri tespit et Ernst, Yusuf ara transferinin yani iki nokta transferle puan farkı nasıl kapatılır, şampiyon olursun olmazsın, şampiyon olamaz isen Galatasaray çok iyiydi önceden kadroyu kurdu açıklarız bilimsel olarak, Fenerbahçe çok iyiydi, önceden kurdu ve ikiside başladığı teknik direktör ile devam etti, sen teknik direktör değiştirdin olabilir.
Sen o oyuncuları almadıkça Valerien İsmael, Şenol Güneş, Jorge Jesus, Okan Buruk getirsen sen o Ghezzal’in senin kadronda ne kadar kıymetli olduğunu, Quaresme ve metin Tekin ile beraber senin son 40 yılındaki en iyi sağ kanat oyuncusu olduğunu tespitini doğru yapmazsan, Ghezzal’ı kreatif açıdan yüzde ellibirden daha fazla düştüğünü kabullenmezsen, bu doğru tespiti yapmazsan, doğru teşhisi koyamazsın. Doğru tedavi olmaz.

Hadi bakalım Konya deplasmanı  Ghezzal yine yok, Weghorst’ta yok sorarlar adama orada yenilirsen. Evet! Teknik direktöre sorarlar ama Şenol Güneş der ki; benim kurmadığım bir kadro %20 bana yazın %80 yönetime yazılır, dost acı söyler…