Beşiktaş'ta bir Robert Lewandowski gündemi var... Çünkü Başkan Hasan Arat, Mauro Icardi ve Edin Dzeko'dan çok daha büyüğünü getirmek istiyor.

Zaten planlaması da "az ama öz" transfer. 3 tane 2'nci sınıf oyuncu almak değil, o paraya 1 tane 1'inci sınıf oyuncu transfer etmek.

Daha başkan olmadan önce Barcelona Başkanı Joan Laporta ile bir görüşme yapmıştı. Barça yılda 22 milyon Euro maaş ödemek istediği Polak oyuncudan kurtulmak istiyordu.

POLONYALI AYRILMAK İSTEMİYOR

Çünkü beklentilerin uzağında kalınmıştı. Lewa tabii ki Barça'dan ayrılmak istemiyor. Çünkü biliyor ki, Avrupa'daki başka hiç bir takım bu rakamı kendisine ödeyemez. Beşiktaş da biliyor ki, Suudi Arabistan'a gitmezse Barça, Lewa'ya bu rakamı ödemek zorunda.

Bu yüzden Başkan Hasan Arat'ın planı hem Barça'yı büyük bir mali yükten kurtarmak. Hem de Lewa'yı Beşiktaşlı yapmak. Önünde ise iki güzel örnek var. Fenerbahçe'nin Mesut Özil,  Galatasaray'ın Mauro Icardi transferi. İki oyuncu da astronomik maaşlar alırken Süper Lige gelmişti.

Burada dostluklar, ikna kabiliyetleri, verilen sözler, sunulan imkanlar önemli olmuştu. Başkan Hasan Arat da Lewandowski konusunda bunu kullanmayı planlıyor.

* Forbes'a göre Robert Lewandowski, 2023'te yılda yaklaşık 34 milyon dolar kazandı. Bunun 24 milyon Dolar'ı Barcelona'daki maaşı. 10 milyon Dolar'ı reklam gelirine karşılık geldi.

Fotospor