Kayserispor, sezon sonunda sözleşmesi sona erecek Onur Bulut ile 3 yıllık sözleşme imzalamıştı. Sözleşme yenilenmesinin ardından Onur Bulut, sarı-kırmızılı kulüple sözleşmesini tek taraflı feshederek Beşiktaş ile 3.5 yıllık sözleşme imzaladı.

Siyah-beyazlılar, bu transfer için Kayserispor'a 1 milyon Dolar serbest kalma bedeli ödedi.

Kayserispor Basın Sözcüsü Samet Koç, bu parayı Beşiktaş'a geri gönderdiklerini ve konuyu TFF Uyuşmazlık Çözüm Kurulu'na taşıdıklarını açıkladı.

Bu gelişme sonrası görüşlerine başvurduğumuz Beşiktaşlı yetkililer, "Onur Bulut transferinde bizim açımızdan bir sorun yok. Kayserispor konuyu Uyuşazlık Çözüm Kurulu'na taşırsa bununla ilgili hukuki çalışmalar yapılır." açıklamasını yaptı.

Beşiktaşlı yetkililer ayrıca, Uyuşmazlık Çözüm Kurulu'nun konuyu karara bağlama sürecinde de Onur Bulut'un Beşiktaş formasıyla görev alabileceğini dile getirdi.

Böylelikle; 26 Şubat Pazar günü Antalyaspor ile oynanacak olan maç, erteleme maçı olduğu için formasına kavuşamayacak olan Onur Bulut, Süper Lig'in 23. hafta mücadelesi olan ve 5 Mart Pazar günü oynanacak olan Ankaragücü maçında Beşiktaş formasıyla sahada görev alabilecek.

Duhuliye.com ÖZEL HABER