İspanya'nın farklı bir skorla kazandığı bu karşılaşmada yaşanan bir olay, maç sonucunun önüne geçti.

Maçın 7-0'lık İspanya üstünlüğüyle devam ettiği anlarda maçı anlatan TRT spikeri Cüneyt Ersan'ın kullandığı "şimdi aklınıza belki geliyordır, 1 gol daha olur mu diye sevgili seyirciler" ifadeleri akıllara, "Cüneyt Ersan, Liverpool - Beşiktaş maçına atıfta mı bulundu?" sorularını beraberinde getirdi.

Maç spikeri Ersan'ın bu sözleri söylerken gülümsemesine hakim olamaması, bu sözlerin iyi niyetle söylenmediğini destekler nitelikteydi.

Bu sunum üzerine Beşiktaşlı taraftarlar, devletin kanalı TRT'de yapılan bu büyük hataya tepki gösterdi.

Spiker Cüneyt Ersan'a tepkiler özellikle sosyal medyada çığ gibi büyürken, Beşiktaş'ın taraftar grubu Çarşı da sosyal medya hesabından bir açıklama yayınladı.

Cüneyt Ersan'ın görevden alınmasını talep eden Çarşı grubu açıklamasında;

"Dünya Kupası gibi bir organizasyonda, sahaya çıkan oyuncuların adını sayıklamak ve yanlış bilgi vermek dışında futbola dair en ufak ışık vermeyen bir TRT spikeri, uluslararası bir maçta Beşiktaş’la alay etmeye kalkacak kadar hadsizleşmiştir. Cüneyt Ersan adlı bu ekran arkası holiganının anlattığı son maç İspanya-Kosta Rika maçı olacaktır. 

Beşiktaş taraftarı, ne bu hadsizin ne de müdürlerinin özrünü kabul etmeyecek, bu şahıs görevinden alınana kadar olayın takipçisi olacaktır.
KAMUOYUNA DUYURULUR!" ifadelerini kullandı.

İşte Çarşı grubunun paylaşımı:

WhatsApp Image 2022-11-23 at 22.10.49 (1)

Duhuliye.com