Fanatik'ye yer alan habere göre, Valerien Ismael’in yerine göreve gelmesi sonrası, takımın en önemli oyuncusunun, 3 ay sahalardan uzak kalacak olması gerçeğiyle yüzleşmek durumunda kalan Şenol Güneş, şampiyonluk yarışından kopmamak için Cezayirli kanat oyuncusunun yerine takviye istedi. Bunun üzerine Kartal, yıldız oyuncu Hakim Ziyech'i gündemine aldı.

İtalyan devi rakip oldu

İngiltere Premier Lig ekibi Chelsea’yle yol ayrımında olan Faslı hücumcu Hakim Ziyech’in sezon sonuna kadar kiralık olarak alınma ihtimali doğmuştu. Bu gelişme sonrasında yıldız isim için girişimlerde bulunan ve ekonomik araştırma yapan Beşiktaş’a İtalyan devi Milan rakip oldu.

Chelsea, kiralık göndermek istiyor

İtalyan ekibinin, başarılı oyuncuyu satın alma konusuna daha olumlu baktığı bildirildi. Başarılı isim için maksimum 3 milyon Euro’luk bütçe ayırabilecek olan Beşiktaş’ın ise bu bedelin bir bölümünü oyuncuya maaş olarak diğer kısmını da Chelsea’ye kiralama bedeli olarak sunmaya hazırlandığı ifade edildi. İngiliz ekibinin futbolcusunu satma konusunda henüz bir kararının olmadığı son gelişmelere göre kiralama formülüne daha olumlu baktığı kaydedildi.