Vole yorumcusu Ali Ece Beşiktaş'ın gündeminde olan Alman orta saha oyuncusu Nadiem Amiri ile ilgili değerlendirmelerde bulundu. 

Ali Ece'nin sözlerinden öne çıkanlar şu şekilde:

EMİRHAN’IN OYNADIĞI BÖLGE VE ROLDE BİR OYUNCU 

Şöyle diyebilirim; mesela cumartesi akşamı Amiri olsa, Weghorst'un sırtı dönük oyununda, Ghezzal'ın savunma arkasına attığı toplarda, Gedson'un dripling sonrası yaptığı duvar paslarında daha farklı olurdu. 

Amiri'nin Bayer Leverkusen'de oynarken, Patrick Shick'le beraber yarattığı aksiyonla attığı bir gol var. Orada şunu görüyorsun. Bugün için benzetme yaparsak: 

Shick=Weghorst, Amiri=Ghezzal ya da Gedson. Hani bizim lig. Bizde Amiri'nin dengi oynayacak birisi vardı ama gitti. Emirhan İlkhan'dı o isim. Özellikle orta sahada, ofansif orta saha rolünde ceza sahasının içine koşu yapabilen bir oyuncu.

ALMAN U21'İN YILDIZIYDI

Oynadığı dönemde, Alman U21'inin, ümit milli takım'ın yıldızıydı. A milliye de çağırıldı. En azından hazırlık maçlarında oynadığını çok net hatırlıyorum. Pandemi öncesi dönemde çok daha iyiydi. Ailesi Almanya'ya yüzde yüz adapte olmuş Afgan göçmeni ailelerinden. Almanya'da büyümüşler. Küçük yaştan beri Almanya'da oynuyor.  

HEM WEGHORST HEM GHEZZAL'A UYACAK BİR OYUNCU

Oyunculuğuyla ilgili şunu söyleyeyim: Beşiktaş'ın ihtiyacı olan profil bu. Oyuncu profili Beşiktaş'a uyuyor. Buradaki oyuncuların birbirini tamamlaması çok önemli. Şöyle düşünebiliriz. Josef sağlıklı şekilde döndüğü zaman, yüzde yüz fit olduğu zaman; Josef, önünde sağ içte Gedson, sol içte Amiri. Masuaku'yla beraber, bindirmelerinde hem pasör olarak onu kaçırabilecek çizgide topla buluşturabilecek, hem de Nkoudou'yla verkaç yapabilecek bir profil. Ama bence en önemlisi, Weghorst ve Ghezzal'a uyabilecek bir oyuncu.

Valerıen Ismael açıkladı! Derbide sahada olacak mı? Valerıen Ismael açıkladı! Derbide sahada olacak mı?

DUHULİYE ANDROID UYGULAMASI İÇİN TIKLAYIN!

DUHULİYE IOS UYGULAMASI İÇİN TIKLAYIN!