Siyah-beyazlılar Konya'da çok kritik bir galibiyete imza attı ancak takımdaki sorunlar devam ediyor. Bunların başında hücumdaki üretkenlik sıkıntısı geliyor. Teknik Direktör Şenol Güneş bu problemi çözmek için çeşitli formüller denese de siyah-beyazlı takım sezon başından beri yeterince pozisyon üretemiyor. Chamberlain'in ardından Bahktiyor da 10 numara pozisyonunda verimli olamadı. Takımdaki 10 numara eksikliği ciddi biçimde hissediliyor.

Diğer yandan Kartal'da bireysel formsuzluk ve sakatlıklar yüzünden Şenol Güneş ideal 11'ini bir türlü oluşturamıyor. Güneş geçtiğimiz sezon göreve geldikten kısa süre sonra ideal kadroyu bulmuştu. Bu sezon ise henüz ideal 11'den söz edilemiyor.

Beşiktaş'ın bir diğer önemli sorunu yeni yabancıların verimsizliği olarak öne çıkıyor. Siyah-beyazlı takım sezon başında Amartey, Bailly, Rashica, Bakhtiyor, Chamberlain, Onana ve Rebic'i renklerine bağlamıştı. Onana ve Rebic başta olmak üzere bu oyuncular şimdiye kadar takıma ciddi bir katkı yapamadı. Şenol Güneş'in yeni yabancıların performansını artırmak için yoğun çaba harcadığı ancak bu oyunculardan yeterince olumlu dönüş alamadığı aktarıldı. Özellikle Onana ve Rebic'in forma rekabetinde çok gerilerde kaldıkları vurgulandı.

MİLLİ ARAYA KAYIPSIZ GİRME PLANI

Konya'dan galibiyetle dönen Beşiktaş'ta gözler perşembe günü İsviçre ekibi Lugano ile oynanacak UEFA Avrupa Konferans Ligi maçı ve İstanbulspor'la pazar günü yapılacak lig karşılaşmasına çevrildi.

Siyah-beyazlı takım kendi sahasında oynayacağı bu maçları kazanarak milli araya 3'te 3 yaparak girmeyi planlıyor. Teknik Direktör Şenol Güneş tüm hesaplarını 3'te 3 için yapıyor. Kartal milli aradan hemen sonra çok kritik bir derbiye çıkacak. 21 Ekim Cumartesi günü Galatasaray'la deplasmanda karşılaşacak siyah-beyazlılar dev derbiyi sezonun dönüm noktası olarak görüyor.

Beşiktaş derbiyi kazanması halinde sezona adeta yeniden başlayacak. Olası mağlubiyet ise siyah-beyazlı takımın zirve yarışındaki işini bir hayli zorlaştıracak.

ARA TRANSFERDE İLK HEDEF ON NUMARA

Beşiktaş ara transferde ilk iş olarak 10 numara takviyesi yapmayı planlıyor. Siyah-beyazlılar, Chamberlain ve Bakhtiyor'un yanı sıra Ghezzal ve Rashica'nın da bu bölgenin ideal oyuncuları olmaması nedeniyle mutlaka bir 10 numara transferi gerçekleştirmek istiyor.

Kartal sezon başında Anderson Talisca için resmi girişimde bulunmuş ancak Al Nassr'da top koşturan Brezilyalı yıldızın bonservis ve yıllık ücret maliyetinin çok yüksek olması yüzünden geri adım atmıştı. Talisca defterini kapatan siyah-beyazlıların, Avrupa'da top koşturan bir 10 numara için şimdiden arayışlara başladığı aktarıldı. Teknik heyetin onay vereceği oyuncunun kadroya dahil edilmesinin düşünüldüğü belirtildi.