"Elbette geri dönmem gerekiyor ama farklı bir şekilde"

İtalyan gazeteci Di Marzio'ya konuşan Borini, "Hem Andrea Pirlo hem de personel burada bana güvendi. Ve bir forvet, daha iyisini verebilmek için her zaman koçuna bakar. Burada rahatım. Elbette geri dönmem gerekiyor ama farklı bir şekilde" dedi.

"Nicolo Zaniolo alışıyor"

Galatasaray'ın yeni transferi Nicolo Zaniolo hakkında sözlerine devam eden Borini, "Nicolo alışıyor. Ligin ortasında bunu yapmak kolay değil. Bizim taktiğe olan dikkatimize, işteki sürekliliğimize hayran kalıyorlar. Bu onların büyük ilgiyle takip ettikleri taraf" şeklinde konuştu.

"Buradaki trafikle savaşamazsınız"

İstanbul'da oynanacak UEFA Şampiyonlar Ligi finaline de değinen Borini, "İtalyanlar için kesinlikle tezahürat yapacaklar. Burada hazırlıklar yapılıyor, stadyum dışına posterler asılmaya başlandı. Bir oyuncu için burada oynamak ilham verici. Biraz sert ve soğuk ama güzel. Buraya gelenlere bir tavsiye bulunmama izin verin: Acele etmeyin, bu şehir çok büyük ve buradaki trafikle savaşamazsınız." ifadelerini kullandı.

"Her yıl şampiyon olmak için savaşan en az beş takım var"

Açıklamalarına devam eden Borini, "Türkiye'de kazanmak kolay değil. Her yıl şampiyon olmak için savaşan en az beş takım var. Galatasaray, Fenerbahçe, Beşiktaş, Trabzonspor, Başakşehir. Hatta Montella'nın çalıştırdığı Adana Demirspor. Sizi temin ederim burada her maç için inanılmaz mücadele ediyorlar" diye konuştu.

Transfer açıklaması

Ocak ayında gelen transfer teklifleri ile ilgili konuşan Borini, "Doğru zaman değildi, öyle diyelim. Ama gelecek yaz için hiçbir şeyi göz ardı etmiyorum ve dolayısıyla da İtalya'ya geri dönüyorum. Bazı talepler geldi, geçen sezon da olduğu gibi" dedi.

"İtalya Milli Takımı ile bir ön görüşme oldu"

İtalya Milli Takımı'na seçilip-seçilmeme durumuyla ilgili konuşan Borini, "Burada attığım birçok golü inkar edemem. Sezon başında, eylül-ekim arasında bir ön görüşme olmuştu ama gerçekleşmedi. Mart ayında da ummuştum ama kader. Gelecek için her zaman, zaman vardır. Gol atmaya devam edeceğim ve Mancini'den gelecek o çağrıyı bekleyeceğim" ifadelerini kullandı.

"Türkçe'yi öğrenmek için daha sıkı çalışacağım"

Borini son olarak şu ifadeleri kullandı: "Kendimle bir anlaşma yaptım: Burada kalırsam Türkçe'yi öğrenmek için daha sıkı çalışacağım. Az kelime biliyorum. İngilizce ve İspanyolca konuşsam da Türkçe'yi öğrenmek için sıfırdan başlamak gerekiyor.

"Bir sonraki kariyer seçimimde ailem ilk sırayı alacak"

Depremi uzakta yaşadık ama itiraf etmeliyim ki bazen rüyamda evimin sallandığını görmüşümdür. Aklım hemen 20212'ye, annemle babamın yaşadığı Crevalcore depremine gitti. Ben o dönemde Parma'da oynarken bir hafta arabada uyumuştular. Hem kulüp olarak hem de kişisel olarak hemen yardım göndermiştik. Kesin olan bir şey var: Bir sonraki kariyer seçimimde ailem ilk sırayı alacak."

Bu sezonki performansı

Öte yandan kulübüyle olan sözleşmesi 30 Haziran 2023 yılına kadar devam eden 32 yaşındaki sol kanat oyuncusu, bu sezon forma giydiği 28 karşılaşmada 20 gol ve 9 asist kaydetti.

ajansspor