Spor yorumcusu Ergin Aslan, Beşiktaş'taki gündemi Markaj YouTube kanalına yorumlarken yaptığı açıklamalar "bu sözler Yücel'e mi?" sorularını beraberinde getirdi.

İşte Ergin Aslan'ın açıklamaları:

"Kendisini sosyal medyada, orada burada öne çıkarmak isteyen tipler türedi Türkiye'de bir sürü. Fenerbahçe'de, Galatasaray'da da bunlar var ama onlar "hop, orada dur" diyor. Bu işlerin sınırları var, sen etrafta dolanır böyle bağırırsın. Hoparlör olursun, işin o senin. Buralar (yöneticilik) olmaz. Buralar ciddi, kulübün temsiliyet makamı. Beşiktaş'ta maşallah baş köşede hepsi. İki yönetimdir oluyor bu. Ahmet Nur Çebi yönetimiyle başladı, bu yönetim de dahil oldu o işe. Baş köşedeler bu arkadaşlar, her yerde baş köşedeler. Kulüp temsiliyeti yerlerde! Böyle mi temsil ediyorsunuz, Beşiktaş'ın modeli bu mu? Öbür taraftan bir sürü isim veriliyor, herkes saflara ayrılmış. Eee, hani Beşiktaş, hani üzüm yemek? Herkes bağcı dövme peşinde, herkes kendi şeklinde şemalinde. 

Beşiktaş herkesi büyüttü, biz de Beşiktaş var diye burada konuşuyoruz. Beşiktaş diye bir şey olmasa dışarıda çay içer, muhabbet ederiz. Biz stadın etrafına gidiyoruz, arkadaşlar geliyor, dinleyenler geliyor. Seni çok seviyoruz diyor, fotoğraf çektiriyor. Çok doğru konuşuyorsun diyor veya eleştiriyor. Niye tanıyor beni, niye önem veriyor, veya ben nasıl para kazanıyorum gazetecilik mesleğinden? İlk unsur Beşiktaş'ın varlığı. Hepimize bir şey kattı. Herkes borçlu bir yerde Beşiktaş'a. Abi maşallah bakıyorum herkesin Beşiktaş'tan alacağı var ya. Herkes Beşiktaş'ın sırtına binmiş, kendini gösteriyor. Arma altta kalmış, herkes "ben de buradayım" diye kafa çıkartıyor. Ne işe yarıyorsun kardeşim? Takipçi arttırıyorum, tanınıyorum. Ne işe yarıyorsun? Yönetimle ilgili yöneticilik, başkanlık planlarım var ileride. Bu geri dönülemez bir yoldur Beşiktaş için. Benim tuttuğum Beşiktaş'la bu Beşiktaş arasında, bunların tuttuğu Beşiktaş arasında fark var. Ben böyle bakmıyorum Beşiktaş'a. Ama kendim ettim kendim buldum derler ya, bunu Beşiktaş yönetimleri yaptı. Bir önceki yönetimden başlayıp başkanlık düzeyinde, şimdi de yönetim anlamında devam ediyor. Bunu yapan Beşiktaş'ı yönetenler. Bu iş bumerang gibidir. Bunlar bilmiyorlar bu işin nereye döneceğini, nasıl olacağını, kimin ayağına dolanacağını. Buyurun devam edin."

Duhuliye.com