Sezona Fransız hoca ile  kötü başlandı. Her şey ters gidiyordu. Biran önce hoca değişmeli Şenol Güneş erken gelir ise bu ligde her an her şey değişir yazdığımda eleştiri yapan çoktu.Geç geldi bunda aslında yönetimin bir hatası yok.Başkan hep takımın başında görmek istiyordu,taraftar baskısı yüzünden geç geldi geldiğimiz durum ortada hocanın gelmesi ile   birbirlerinin eksiğini kapatan bir takım  oluştu.

Şenol hocanın yaptıklarını yazmaya başlayalım: Birçok  kişi kaleci şart dedi  Hoca kaleye Mert'i geçirdi. Mert de her maç takımın en iyi oyuncusu haline geldi .Bu sayede Beşiktaş taraftarı da artık top  kaleye  geldiğinde korku filimi gibi izlemiyor.  Savunmada yapılan basit hataları küçük dokunuşlar yaparak düzeltti.Salih için  bitik diyenleri utandırdı. Cenk Tosun'u eski özlenen günlerine geri döndürdü. 

Futbolda her zaman kenarda motive olmuş bir hocanın varlığı, galibiyetin ilk anahtarı olur. Dolayısıyla galibiyetler de  önce hocaya  yazar. Sonra da görevlerini çok iyi yapan futbolcu kardeşlerimize...

Şenol Güneş önderliğinde sistemi oturmuş, oyun coşkusu üst düzey  olan, taktik disiplini yüksek bir takımın kendi oyun coşkusunu da ortaya koyduğunda farklı bir Beşiktaş ortaya çıkıyor.

Aboubakar, Cenk Tosun, Redmond gibi silahları olan bir takıma karşı rakiplerinin önlem alabilmesi kolay değil. 

Redmond'un yükselen performansını izlemeye başladık onun bu yükselen performansı sayesinde takım pozitif yönde  büyük bir değişim gösterdi. Hem içeride hem dışarıda Beşiktaş  çok tehlikeli bir takım haline geldi. Dinamik ve mücadeleci durdurulması çok zor bir takım ortaya çıktı. Böyle dinamik bir takım ortaya çıkınca  rakip maçın belli bölümlerinde oyunu kontrol edebilir öne de geçebilir  ama maçın genelinde bu mümkün olmuyor. Çünkü Beşiktaş sahada  tüm mevkilerde oynayan oyuncularla oyunun içerisinde olan bir takım haline gelmiş durumda .Böyle oynayınca da Beşiktaş, sahanın tamamını kullanabilme avantajına sahip oluyor buna  bireysel yeteneklerdeki zenginliğini de ekleyince rakip öne geçse bile işi zorlaşıyor.

Şimdi sırada Galatasaray maçımız var. Fenerbahçe maçı gibi Galatasaray maçı Beşiktaş'ın sezon maçıdır. Şampiyonluk şansımız matematiksel olarak sürse de bu çok zor. Ama böyle maçlarda alınacak sonuçlar taraftarı şampiyonluk kadar mutlu ettiği de bir gerçek...