İşte ikilinin açıklamaları:

Uğur Karakullukçu:

Weghorst gibi bir oyuncunuz varsa sol bekte oynatacağınız oyuncu Masuaku olmalı. Weghorst’a göre plan yapıyorsanız, birileri bu oyuncuya orta yapsın, top atsın diye yapıyosunuz. Bunu en net yapacak adam Masuaku…

Mustafa Demirtaş:

Hatta orta sahada da, en formsuz haliyle yani fabrika ayarları özelliğiyle yine de Josef, Salih, Gedson daha ideal, daha derli toplu, merkezi kapatıyorsun ve o bölgede top Beşiktaş’ta kalıyor.

Uğur Karakullukçu:

Bu bölgede Gedson dokunuşunu takdir ediyorum Şenol Güneş’in. Zaten yapılması gerekeni yapmıştı. 

Beşiktaş puan olarak o kadar geride değil şu gerçekleri düşünecek olursak, şaka gibi geliyor.

Gedson Fernnades açık ara en iyi oyuncun, haftalarca kenarda bıraktın, Masuaku en kritik bek oyuncun, ilk geldin operasyonu bu oyuncuya yaptın. Cenk aylarca kullanılmadı yani nereden tutsan elinde kalan bir takım yapısı... Kaldı ki ben burada Mert Günok’un da Ersin Destanoğlu’ndan önde olduğunu düşünüyorum. Olumlu müdahale olarak görüyorum. O da bir kayıpmış…

Burada verimli kullanılan çok oyuncu yokmuş, planlar hep Ghezzal’e göre yapılmış, biraz taktiksel tembellik oluşturmuş Ghezzal'in varlığı. Yaratıcı bir oyuncu olunca herkes belli ki işini Ghezzal'e yüklemiş, Ghezzal olmayınca tıkanan bir üretkenlik oluşturulmuş.

Gedson’un aylarca oynatılmaması, Masuaku’nun bir oynayıp, bir oynayamaması, bunlar çıldırtacak düzeyde saçmalıklar. Belki de şu an Beşiktaş için çok farklı olacaktı, çok mu zordu iki tane berabere kalınan maçın kazanılmaması…

Gedson’un sürekli oynayacağı düzende, ki Valerien Ismael zaten Hatayspor maçı ile gönderilmişti, mesela Hatay maçını kaybeder miydi? Ki bu arada Muleka var kullanılmayan diğer bir isim.

Mustafa Demirtaş:

Belki de bir sonraki bulunacak keşif Muleka olacak. N’Koudou yerine aslında daha iyiymiş Muleka, en azından biraz daha aklı başında. N’Koudou’ya vereceğim süreyi ben olsam Muleka’ya veririm, sol forvet daha iyi olsa merkezde daha iyi bir oyuncu ama Beşiktaş seviyesinde daha doğrusu Beşiktaş’ın rakip kapasitesi biraz daha kenar forvetlere daha fazla alan tanıyor.  Merkezde Weghorst ile oynamak zorundasın,  kenar forvette biraz daha alan bulabiliyorsun. Kasımpaşa’da bulduğu alanları burada kenar forvette bulur Muleka, ve topu da kötü bir oyuncu değil. Larin’den daha iyi bir oyuncu. Larin’e göre daha varyeteli, topla daha iyi gidebilen bir oyuncu. Larin kadar, hatta daha fazla sezgileri var.

Valerien Ismael ile böyle bir başlangıç yapmıştı, böyle devam edebilir.

Muleka’da ısrar ederim. N’Koudou belli, kaç sezondur burada neyi ne kadar iyi yapacağı ortada, çok acayip performans gösterdiği maçlar var Hatay maçı gibi ama onun haricinde çok iyi bir hamle oyuncusu olur. 

Mevcut kadroya göre Muleka, Cenk, Weghorst bir on numara gelene kadar 4-4-2 olur başka bir çare yok, hesap tutmuyor.

Duhuliye.com