Güzel bir zeminde dolu tribünler önünde hareketli ve tempolu bir maç izledik. Beşiktaş zirve yarışında evinde kazanıp avantajını kullanmak istiyordu. Trabzonspor ise belki yorgun ama Monaco zaferinin moraliyle gelmişti bu deplasmana. Beklediğimiz gibi oyuna baskı ile başlayan Beşiktaş’ın rakibini hataya zorlayıp erken gol bulma hedefi Trabzonspor duvarına çarptı. Bordo- Mavilliler böyle bir baskıya hazır olduklarını geriden panik yapmadan ayağa oynayarak gösterdi. Kornerden gelen Gomez golünde ilk defa bir arada oynayan Tayyip-Montero ikilisinin hatası büyüktü.

Risk alıp, galibiyet aradı

Beşiktaş ise taraftarının baskısıyla çabuk oynamak isterken telaşlı futbol hem ofansif verimsizliği getirdi hem de defansif hataları getirdi. İkinci yarı Valerien, Ghezzal’ı oyundan alırken bence Dele Alli de çıkmalıydı. 65'ten sonra Salih ve Dele Alli ile orta alandan alıp Cenk Tosun ve Gedson ile hamlesini yapan Beşiktaş teknik direktörü meyvesini tecrübeli forvetin golüyle beraberliği aldı. Abdullah Avcı 80’de orta alanın iki etkili ismi Bakasetas ve Hamsik’i alıp Siopis ile Yusuf Yazıcı’yı oyuna aldı.

Aslında bu dakikada orta alanda bu riski alırken kafasında bir galibiyet planı yaptı sanırım Abdullah Avcı. Son bölümde Beşiktaş’ın 3. golü bulmak için kurduğu baskıya karşı direnen ve rakibini ceza alanı dışında karşılayan Trabzonspor mücadelesini izledik. Coşkulu temposu yüksek 90 dakikada savunma hatalarından oluşan 4 gol vardı ama kazanan yoktu.

Tunç KAYACI / Fanatik