TRTspor yorumcusu Fırat Günayer, Beşiktaş'ın Antalya kampını değerlendirdi..

''Beşiktaş’ta şenol hocanın dokunuşları yavaş yavaş belli oluyor. Öncelikle Atiba döndü ve iyi döndü, hayırlı uğurlu olsun. Beşiktaş’ın Valerian İsmail ile yaşadığı en büyük sorun, pas trafiğiydi, o pas trafiğini çözecek adam Atiba diyorduk. Hatta ''Beşiktaş’ın Atiba'nın gencini bulması gerekiyor'' diyorduk, bulamadığı için Atiba oynamaya devam ediyor.

Diğer bir tarafta en büyük dokunuş Gedson'a oldu, Gedson'u Şenol hoca forvet arkasına atmış durumda. Ceza sahasının içine giriyor, dışında dolaşıyor, belliki Gedson ilerleyen dönemde, skora daha fazla katkı yapacak. Redmond konusunda iyi gelişmeler var, Redmond'un performansı daha yukarı çıkmaya başladı ve hoca kendisine oyun kurucu görevi veriyor. Yani Ghezzal'in yaptığı gibi sağda oynuyor gözüküyor ama sağdan içeri girip ortasahaya katkı sağlamaya çalışıyor.

Bir de bu takıma Weghorst gelecek, Cenk Tosun aşırı formda, Saiss gelecek. Muleka hala kendini gösterebilmiş değil, ama kötü oynamıyor, performansı yavaş yavaş yukarı çıkıyor fakat hocanın ondan beklentisi daha fazla. Bunun dışında Masuaku  problemi var, son maçta artık şans dahi vermedi, son beş 10 dakika oynattı, Umut’u orada deniyor.

Antalya'da Hocayla sohbet etme fırsatı bulduk, belirli başlı sıkıntılar var ama hoca sistemi değiştirmeye çalışıyor bu kamp o yüzden ona yaradı. Uzun pas atayım, ilerde topla buluşimden çok topa sahip olma Beşiktaş'a yavaş yavaş dönüyor. Tayyip Talha gayet iyi gözüküyor, şu an en büyük sorun beklerde. Ne Rosier ne Masuaku bekleneni veremiyor. Rosier'in acil kazanılması lazım, Ghezzalın olmayışı onu çok etkiledi. Rosier kendi içinde problemler yaşayan bir oyuncu ve reaksiyon verebilen bir oyuncu. Dele Alli ise hiç reaksiyon vermiyor, esas sıkıntı o. Çok fazla koşan, mücadele eden, ama bitirme noktasında, asist yapma noktasında, skora katkı anlamında hala bekleneni veremiyor, üstelik çok reaksiyon, yok bence en büyük sıkıntı o. Dele Alli’den beklenti çok yüksek, Beşiktaş’ın orta sahasına ayağa kaldırması bekleniyor ama oyuncu da Mental bir sıkıntı var. Sanki böyle çok istiyor gibi gözükmüyor, bütün sıkıntı orada. Hırs yok gibi, kazanayım, gol atayım bunların hiçbiri yok, sanki bu dürtüleri kaybetmiş durumda. Oyuncunun buna karşı bir isyanı da yok, bundan üç yıl önce kendisine 100 milyon Euro değer biçilen İngiltere’nin orta sahasında oynayan bir oyuncunun Dünya Kupası’na gidememesi, Premier Lig’de başarılı olamaması, süper lige gelip burada da yapamaması, zaten problemi gösteriyor. Kendi kendine ben niye bu haldeyim demiyor. Düzelebilir mi? belirsiz ama şunu söyleyebilirim Şenol hoca kendisi ile çok uğraşıyor.

 Ben devre arasında Beşiktaş’ın üç tane transfer yapacağını düşünüyorum. Montero ile yollar ayrılır, Masuaku ile yolların ayrılma ihtimali yüksek, N’Koudou ile yollar ayrılabilir. Nkodou'nun zaten sözleşmesi bitiyor, altı ayı kalıyor, sonuç itibari ile 4 senede sadece sergen Yalçın sezonunda sağladığı 8 gol 7 asist falan var. Kendisinin dört yılda verdiği performans çok zayıf, devre arasında gönderilecekler listesinde olan bir oyuncu.''