Beşiktaş başkanı ve yönetim kurulunun bu Cumartesi itibari ile görev süreleri bitti. Bundan sonra geçilecek günlerde bu ekip namus borcu olan basketbol takımının kümede kalması için ciddi ciddi ter dökecek bunun dışında yapacakları işlerin hepsi tırı vırı.. Futbolcu transferi işine girmemeliler çünkü bundan sonra yapacakları ileriye dönük borçlanma yanlış yerlere çekilir içerdeki paralar mı kurtarılıyor vs gibi laflar çıkar benden söylemesi. Zaman artık toplanma zamanıdır. Kulüpteki odalar,masalar, özel eşyaları yavaş yavaş kolilemenin ufak ufak taşımanın zamanıdır. Olmadı. Aslında 2021’de de olmadı da başta Sergen hocaya, ekibine ve o zamanki futbolcu grubuna şükredin. Burada yazdıkça tepki yedik. Muhalefet adamı lafları işittik. Beyaz yakalı zihniyeti ile kulüp yönetemezsiniz dedik. Aranıza serpiştirilmiş yada atanmış adamların boyunduruğuna girmeyin açıkta kalırsınız dedik. Neyse uzatacak bir durum yok. Bitti. Beşiktaş yönetimi kapıları bir çoğunuza ilelebet kapandı. Bundan sonra yapacağınız işler,  emekçilerin içerde maaşı kalmış ise vermeniz, kötü davrandıklarınız var ise helallik almanız bir de gidene kadar camiayı temsil açısından boş bırakmamanız  olacaktır. Şampiyonluk aldınız kupa falan aldınız da şu karşılıksız taraftarı da bir güzel böldünüz be. Millet sizlerin kulüp yöneticiliği yaptığınızı düşünüp Valerien Şenol kavgaları bile yaptı. Ama Allahınız var ispat ettiniz kavganın gereksiz olduğunu. Hoca işlerinin boş asıl işin kadro kalitesi ve yönetim kapasitesi olduğunu net öğrettiniz. Şimdi Valerian diyen ile Şenol diyen karşılaştığında gülüp sarılıyorlar ne saçmalamışız yahu kardeşim diyor. Ama lütfen çabuk olun. Seçimin tarihini bir an önce açıklayın. Yeterli zaman verin camia birleşip doğru karar versin. Kadroyu doğru teslim edin. Başkandan özel ricam ise Şenol hocanın kulağına eğilip gönül rahatlığı ile seçim zamanı geldi mi istifa etmesini istemektir. Para pul işlerini ben hallederim sen gelecek yönetimin önünü aç demektir. Yeni gelecekler hoca ile devam etmek isterler ise zaten ederler ama hocanın da bu jesti yapması gerekmekte zaten etik olarak. Ayrıca yukarıda belirttiğim dış transfer işini iç transferde de uygulamalı misafir yönetim. Yok Nkouduymuş yok Musaukuymuş yok Deleymiş Redmondmuş falan bu işlere hiç girmeye gerek yok. Musauku'yu hemen göndermek gerekiyor, yeni yönetim 2.2 ye almak isterde adamlar hediye paketi ile gönderirler zaten. Sözün özü sözleşmesi bitenlere de dokunmayın yeni gelenler baksınlar o işlere.

Maç ile ilgili yazacak herhangi bir durum olmadığı için çok değinemiyorum. Yani Necip ilk 11 çıkmış, Amir 10 numara oynamış yok saha kötüymüş bunlar lafı güzaf. Sanki Milan’a yenildik. Koşmaz isen ben Everton’dan geldim ben PL oyuncusuyum ben cartım ben curtum tavırları takınırsan böyle gömerler sahaya seni. Ama atom karıncamız Rıza hocamız için iyi oldu bu galibiyet. İnşallah gönlüne göre olur bundan sonrası. Beşiktaş ise 3. Lük mücadelesinin fitilini Sivas’ta yakmış bulunuyor. Kimse erinmesin, gücenmesin. Neyse çapımız onun peşinden koşacağız. Avrupa önemli bırakmak yok öyle. Taraftar zaten bırakmaz da profesyonel oyuncu ve teknik heyete buranın Dingo’nun ahırı olmadığı bi zahmet önlerine bir hedef koymaları gerektiği anlatılmalı.

Son söz, şampiyonluklar gelir geçer. Yüzdesel olarak fena da değiliz son yıllarda. Ama geçen yazımda da değindiğim gibi bundan sonrasının ana işi camiayı yeniden ayağa kaldırmak olmalı. Sarıların ergen savaşına alet olmadan kendi karakterimize dönmeliyiz. Ha bu ülkede bu sistemde kolay mı yoksa benimki romantizm mi bilemem. Bildiğim tek şey bu camia benim 40 yıldır bildiğim camia olmadığı.